Що робити при затопленні квартири – план та поради

Чи відомо вам, що в Україні одними з перших використовувати осушувач повітря почали люди, які зіткнулися з затопленням квартири. Випадки виникнення такої проблеми, на жаль, непоодинокі, а, навпаки, є досить поширеними і вкрай неприємними. І одне з головних заходів, що необхідно виконати при затопленні квартири - осушити її.

Як швидко і правильно просушити приміщення після «потопу», чому варто приступити до його ліквідації негайно і навіщо підключати до цього процесу осушувач повітря - детально описано в статті нижче. Читайте!

Що відбувається після затоплення квартири?


Незалежно від причини затоплення квартири, чи то неуважні сусіди, що залишили крани відкритими, протікання покрівлі або старі труби - наслідки негативні в будь-якому випадку. Причому «під удар» може потрапити не тільки кухня і ванна, але також абсолютно будь-яка кімната будинку: від дитячої до вітальні.

Розглянемо найчастіші і поширені проблеми, які може спричинити за собою затоплення квартири:

меблі, предмети декору, текстильні елементи і інші складові інтер'єру псуються;

пошкоджується електропроводка, що може призвести до виникнення замикання і навіть пожежі;

стінна обробка, покриття для підлоги частково або повністю приходять в непридатність;

поверхні починають швидко покриватися грибком, пліснявою та іншими шкідливими мікроорганізмами;

простір будинку заповнюється важким затхлим «ароматом» вогкості, просочуючи всі речі.

Крім того, що наслідки затоплення вкрай негативні для власників будь-якої квартири, проблему сильно погіршує час. Тобто чим довше ігнорувати «потоп», тим серйозніше буде збиток. Тому, як тільки стався інцидент із затопленням квартири, радимо не зволікати, а відразу приступати до його усунення.


План дії при затопленні квартири або будинку


Якщо затоплення обмежується тільки невеликою калюжею на підлозі, досить вимокати її ганчіркою і витерти поверхню насухо. Але якщо зі стелі квартири ллє, як з відра, значить постраждало набагато більше, ніж просто невеликий шматочок підлоги і потрібен повноцінний план дій.

Що робити при затопленні квартири:

Знеструмте будинок - щоб виключити ймовірність замикання і, як наслідок, виникнення пожежі, відразу перекрийте подачу електрики в будинку (як правило, досить опустити на щитку автомати або викрутити пробки). Вимкніть всі електроприлади, витягнувши вилки з розеток.

Зупиніть «наводнення» - визначте джерело затоплення квартири і видаліть його. Можливо, для цього заходу доведеться залучити співробітників аварійної або комунальної служб. Але без зупинки «потопу» немає сенсу взагалі приступати до збирання.

Відкрийте вікна - при провітрюванні насичені водяними парами потоки виводяться назовні, замінюючись сухими і свіжими масами. Провітрювання, до речі, має проводитися щодня і без затоплення квартири (мінімум 5-10 хвилин в день).

Приберіть меблі - постарайтеся максимально винести з кімнати або квартири всі намоклі предмети обстановки. Потім видаліть з них вологу і протріть насухо. Якщо немає можливості транспортувати меблювання, сушіть і витирайте на місці.

Видаліть вологу - з підлог, предметів, стін і інших поверхонь приберіть воду, використовуючи, наприклад, ганчірки і пилосос.

Осушіть приміщення. Найшвидший, простий і дієвий спосіб - включити побутової осушувач повітря , налаштувавши прилад при цьому на інтенсивне безперервне осушення (якщо в агрегаті є така функція). Дане кліматичне обладнання спеціально створено для вилучення з атмосфери вологи і доведення рівня до встановленого користувачем параметра. Працює ефективно і за лічені години показує відмінні результати.

Усуньте «непридатність» - викиньте все, що можна полагодити, відновити або виправити. Це можуть бути шпалери, декор, килимки і т.д. Тобто все, чому вода завдала непоправної шкоди, краще викинути.

У разі, коли від затоплення постраждали шпалери і підлогове покриття, слід зняти їх, просушити поверхні і обробити захисними розчинами.

*** Якщо у ваші плани входить пред'явлення претензій до сусідів, що влаштували затоплення квартири - обов'язково, перед ліквідацією наслідків, складіть акт і подбайте про докази шкоди (наприклад, за допомогою фото або / та відео).


5 причин при затопленні квартири використовувати осушувач


Вологопоглинач повітря рекомендований при «потопі», тому що він:

Практичний - значно скорочує час осушення квартири після затоплення (самостійно приміщення можуть висихати тижнями і навіть місяцями). В результаті менше доведеться вкладати сил і витрачати часу на усунення наслідків «повені».

Економічний - сучасні осушувачі мають високий клас енергоспоживання, тому, навіть при роботі на максимальних налаштуваннях, агрегат витрачає мінімальну кількість електрики (відповідно, незначно підвищує рахунки за комунальні послуги).

Простий - користуватися осушувачем легко. Досить включити вилку приладу в розетку, виставити потрібний рівень вологості, задати при необхідності інші опції і включити. Якщо техніка не обладнана дренажною системою, значить доведеться тільки періодично спустошувати бак з конденсатом.

Функціональний - нові моделі осушувачів повітря оснащені безліччю різних опцій, які дозволяють використовувати агрегат максимально ефективно і раціонально. Крім того, безліч функцій направлено на підвищення безпеки користування: автоматичне розморожування, відключення при заповнювання бака та інші.

Універсальний - після усунення наслідків затоплення, осушувач можна використовувати просто для підтримки здорового мікроклімату в квартирі. Причому встановлювати техніку можна абсолютно в будь-якій кімнаті будинку, включаючи апартаменти діток.

Осушувач повітря - потрібний і корисний прилад в будь-якому будинку. Але щоб він на все 100% справлявся з поставленими завданнями, важливо купити правильну модель. Є різні види техніки: адсорбційний , компресорний , Пельтьє . Тут слід враховувати площу приміщення, температуру повітря, середній рівень вологості в приміщенні і цілий ряд інших нюансів.

Телефонуйте нам, фахівцям інтернет-магазину «Maxton» , і ми підберемо для вас оптимальний за ціною і запитам осушувач повітря, який буде корисний як при затопленні, так і для підтримки здорового рівня вологості в будинку на постійній основі. Всі консультації безкоштовні. Телефон для зв'язку: (098) 19-99-200.

15.01.2021

Рекомендовані товари

Коментарі 0