Головні причини вогкості у будинку

Сирість в будинку - одвічна проблема багатьох мешканців як квартир, так і окремих будівель. І зрозуміти, що в приміщеннях рівень вологості виходить за межі норми, нескладно, навіть без використання спеціального пристрою гігрометра. Досить просто уважніше придивитися до вікон, стін, меблів та інших предметів обстановки.

У вашому будинку 100% «живе» вогкість, якщо скляні та інші холодні поверхні постійно покриваються краплями конденсату ( «плачуть»), меблювання розшаровується і деформується, стінна обробка безповоротно зіпсована цвіллю і грибком. Плюс до всього загальна атмосфера незатишна і неприємна навіть при нетривалому перебуванні, а також навколо все пронизано важким затхлим запахом.

Чи потрібно боротися з підвищеною вологістю? Однозначна відповідь - так. І чим раніше ви розпізнаєте проблему і почнете її усувати, тим менше плачевними будуть наслідки. Давайте розглянемо основні «неприємності», які приносить в будинок вогкість:

Мешканці частіше хворіють захворюваннями, що передаються повітряно-крапельним шляхом, а також на алергію та астму.

Знижується імунітет, виникають головні болі, падає настрій, з'являється швидка стомлюваність і в цілому погіршується загальне самопочуття.

Текстильні елементи декору покриваються біологічними утвореннями і насичуються густим запахом вогкості.

Меблі гниють, розшаровуються, втрачають форму, змінюються в кольорі, а металеві складові - піддаються впливу корозії.

Оздоблювальні матеріалу і покриття руйнуються під впливом грибка і цвілі.

Виявили в своєму будинку такі «сліди» вогкості, значить рівень вологості в приміщеннях перевищує 60-70% і дані показники терміново потрібно знижувати (до речі, нормою вважаються відсотки в діапазоні від 40 до 55-60). Допомогти в цьому може спеціальна кліматична техніка - осушувач повітря . Дані прилади ефективно і швидко знижують рівень вологості в кімнаті, працюючи при цьому практично повністю в автоматичному режимі. Від вас вимагається лише включити пристрій, виставити потрібний відсоток вологості, запустити і після цього періодично зливати з бака зібраний конденсат. Все максимально просто, економно і зручно.

Але, перш ніж довіряти контроль за мікрокліматом осушувачу, потрібно з'ясувати причини вогкості в будинку і усунути їх. Про це і піде мова в матеріалі нижче - читайте далі!


Чому в будинку з'являється сирість?


Розглянувши всі наслідки підвищеної вологості в приміщеннях, питання, чи варто починати боротьбу з вогкістю, відпадає. Адже вона негативно впливає буквально на все: від декору інтер'єру до людини. Отже, в чому ж може полягати причина підвищеної вологості в будинку:

Пошкодження цілісності будівлі

Тріщини в стінах, продірявився дах, погано закладені шви - місця, через які в приміщення обов'язково буде просочуватися волога. І мова йде не тільки про великі розколи в стінах і величезних дірках в покрівельний матеріал, а також про мікроскопічних дефектах.

Як вирішити проблему? Полагодити дах, закрити всі тріщини, при необхідності переробити шви. Якщо ви не володієте досвідом і знаннями в будівельній галузі, краще довірити ці заходи професіоналам.

Сирий підвал

Дана причина вогкості виникає тільки у власників квартир на першому поверсі і приватних будинків. Якщо в підвалі стоїть вода або просто дуже сиро, волога неодмінно підніметься вгору в житлові кімнати. Підвищеної вологості уникнути тут вкрай складно.

Як вирішити проблему? Можна зробити теплу підлогу, виконати гідроізоляцію підлоги всередині будинку і стелі в підвалі. Але це дуже трудомісткий, дорого і не вирішить проблему повністю. Оптимальне рішення - звернутися до комунальних служб або домоуправління, щоб вони знайшли причину вогкості в підвалі і усунули її.

Засмічена або неправильно зроблена вентиляція

Вентиляційна система - конструкція, без якої неможливо позбутися від вогкості в будинку. Тому що саме вентиляція забирає з приміщень насичений водними парами повітря, виводить його назовні, а натомість приносить свіжі і сухі потоки. Тобто дана система допомагає позбавлятися від вологи і при цьому забезпечує постійний повітрообмін. Якщо вентиляційні труби забиті пилом і сміттям або спочатку конструкція була зроблена непрофесійно - даний процес буде здійснюватися неправильно і не в повній мірі.

*** Зверніть увагу: навіть при грамотно побудованій і чистій вентиляції, необхідно щодня робити провітрювання і бажано наскрізне. Відкривайте вікна хоча б на 5-10 хвилин раз на добу.

Як вирішити проблему? Почистити вентиляцію самостійно досить складно, але визначити чи є вона причиною вогкості в будинку можна. Для цього досить піднести запалений сірник або запальничку до вентиляційного отвору: якщо полум'я тягнеться всередину, значить тяга хороша, якщо стоїть на місці - потрібно викликати фахівців для прочищення системи.


 Мало натуральності

Штучні матеріали не пропускають вологу. Краплі води просто осідають на їх поверхнях, залишаючись всередині кімнати і, відповідно, сприяючи появі вогкості в будинку. Чим більше при облаштуванні кімнат використовувалося синтетичної сировини, тим більше вірогідності, що рівень вологості повітря буде підвищено.

Як вирішити проблему? Все просто: по можливості використовуйте якомога більше природних матеріалів (наприклад, дерево, гіпсокартон). Дані будматеріали здатні як поглинати, так і віддавати вологу - все залежить від потреб приміщення. Таким чином вони як би контролюють вологість середовища.

Недостатнє опалення

Дана причина вогкості виникає в холодні періоди року і міжсезоння. І, як правило, стосується будинків з централізованим опаленням, адже при наявності автономних систем можна самостійно контролювати температуру всередині житла. При недостатньому прогріванні, приміщення і все що в середині його сиріє і псується, а в теплих кімнатах волога з повітря швидше випаровується, не даючи тим самим вогкості надовго затримуватися в будинку.

Як вирішити проблему? Якщо за тепло у вашій оселі відповідає централізоване опалення і його недостатньо - встановіть додаткові опалювальні прилади . На сучасному ринку величезна кількість техніки, що працює від електрики. Вони, як правило, відрізняються один від одного потужністю, функціоналом, енергоспоживанням і дизайном (є приголомшливі по красі моделі, що імітують справжній камін).

Зміщена точка роси

Якщо точка роси знаходиться ближче до внутрішніх поверхонь кімнати - значить при зниженні температури на вулиці стіни незмінно почнуть сиріти. Ідеальний варіант - розміщувати її по центру або ближче до зовнішньої поверхні будівлі. Тоді волога не буде збиратися всередині будинку.

Як вирішити проблему? Змістити точку роси до зовнішніх гранях за допомогою зовнішнього утеплення будівлі. Можна, звичайно, ще більш інтенсивно провітрювати і протоплювати приміщення, але це в свою чергу вимагає додаткових витрат на електрику.

Таблиця нижче допоможе вам самостійно розрахувати точку роси:


Велика кількість «вологих» побутових процесів

Часті готування, вологі прибирання, водні процедури, миття посуду, а також сушіння білизни всередині будинку - сильно сприяють появі вогкості. Обійтися без даних процесів абсолютно неможливо, але можна зробити так, щоб вони не впливали на рівень вологості в житлі.

Як вирішити проблему? Виключити причину підвищення вмісту водяної пари в повітрі через побутові процеси можна за допомогою осушувача повітря . Ви можете використовувати його не цілодобово, а тільки в період виконання «мокрих» процедур. Деякі моделі, до речі, працюють в декількох режимах, один з яких призначений саме для сушіння білизни.

Вологолюбні «доповнення» інтер'єру

Кімнатні рослини, живі зелені огорожі та акваріуми - користуються популярністю у дизайнерів інтер'єрів. Це красиво, незвично і відповідає сучасним тенденціям, тобто прагненню до всього натурального. Але при всій привабливості даного декору, він має і «слабкі» сторони, однією з яких є підвищення рівня вологості.

Як вирішити проблему? Щоб жива прикраса не стала причиною вогкості в будинку, вибирайте акваріуми та інші ємності з вихованцями закритого типу, кімнатні рослини - ті, що не люблять часті поливи і здатні забирати зайву рідину з атмосфери.

І останнє - сама людина. Від кількості людей в кімнаті також залежить, наскільки волого в ній буде (чим більше «натовпу», тим більше вірогідності, що показники перевищать встановлені норми).


Виявили причину вогкості в будинку, усунули проблеми, а далі довірте підтримання рівня вологості в будинку осушувачу повітря. А з вибором правильної моделі допоможемо вам ми, фахівці інтернет-магазин «Maxton» . Телефонуйте: (098) 19-99-200.Оздоблення стін від грибка і запобігання новому утворенню

Яка нормальна вологість в кімнаті

Гарантуємо 100% якості на кожен осушувач повітря

Рейтинг побутових і промислових осушувачів повітря в магазині Maxton - Осушувач повітря Zanussi ZDH-40LОсушувач повітря Midea MDDG-30DEN1Промисловий осушувач повітря Maxton MX-60L

Способи позбутися зайвої вологості в приміщенні. Статті, Відео Порівняння, Досліди.

02.12.2020

Рекомендовані товари

Коментарі 0