Іонізація повітря: що це та як впливає на людину

Озон - модне в останні роки поняття, яке дало поштовх випуску величезної кількості спеціалізованої техніки. Іонізатори, люстри, зволожувачі та осушувачі з функцією іонізації, а також безліч інших аналогічних приладів заполонили сучасний ринок. Витрачати гроші на покупку просто модного обладнання - нераціонально. А ось якщо дані агрегати дійсно корисні для людини - то цілком розумно і виправдано.

Значить, перед покупкою техніки для іонізації повітря, слід розібратися, що це таке, як працює, який результат дає і чи корисно буде придбання в цілому. Отже, розберемо це питання докладніше.


Знайомство з поняттям «іонізація повітря»

Людина і всі інші живі істоти на планеті, щоб жити, повинні дихати. Повітря для дихання незмінно складається з кисню, деяких інертних газів, вуглекислого газу та азоту. А ось якість повітря може бути різним і, відповідно, по-різному впливати на організми. Ступінь корисності його визначається співвідношенням негативно і позитивно заряджених іонів (аероіонів), які утворюються завдяки обміну енергією і електронами молекул газу. Позитивний заряд, в більшості випадків, отримують молекули вуглекислого газу, а негативний - кисню.

Коли кількість частинок з різним зарядом однакова - загальний заряд речовини нейтральний. Але при утворенні нових іонів, баланс порушується, перевішуючи «чашу терезів» в ту чи іншу сторону. За даними вчених, які досліджують близько ста років процес іонізації повітря і його впливу на організм - людина вільніше дихає і краще себе почуває, коли в повітряному середовищі переважають іони з негативним зарядом (але в певній кількості). А ось при «верховенстві» позитивно заряджених аероіонів у людей, навпаки, утруднюється дихання і пригнічується весь організм.

Процес отримання з нейтральних молекул нових негативно / позитивно заряджених іонів і називається іонізацією повітря. Відбуватися дане явище може природним шляхом або штучним.

*** До речі, величезний внесок у вивчення процесу іонізації повітря вніс радянський діяч науки Чижевський А. Л. Його роботи, а також винаходи, визнані і використовуються по всьому світу.


Як відбувається іонізація повітря в природі?

Збагачення повітря негативно зарядженими аероіонами спостерігається після грози. Крім того, деякі рослини, гори і рух води сприяють іонізації повітря. Тому найбільш яскраво цей процес відчувається в гірських районах, на узбережжі моря і океану (особливо в період шторму), поблизу водоспаду і густого хвойного лісу.

Звернемося до конкретних цифр, що показують інтенсивність утворення аероіонів з негативним зарядом під впливом різних природних явищ:

 • хвойні дерева і прибій моря / океану сприяють утворенню 1000-5000 нових іонів в одному кубічному сантиметрі повітря;
 • могутні гірські масиви - 5000-10000 аероіонів / см3 (причому, чим вище, тим більше, але тільки до висоти 1500-2000 м, а далі може виникати кисневе голодування);
 • падаючі потоки води в водоспаді - від 10 тисяч до 50 тисяч аероіонів / см3;
 • гроза, а точніше недовгий час після її завершення - від 50 тис. до 1 млн. іонів / см3.

Як показують числа, найсильніше іонізація повітря відчувається відразу після одного з найнебезпечніших атмосферних явищ, що супроводжується гуркотом блискавок, громом, сильним вітром і опадами.


Ситуація з іонізацією повітря в місті і закритих приміщеннях

Матінка-природа сама створює для людини оптимальні для його повноцінної життєдіяльності умови. Але на міських вулицях немає хвойних лісів, водоспадів і тим більше гір. Вся надія тільки на грозу, але це явище трапляється далеко не кожен день. Тому природним способом іонізація повітря, безумовно, відбувається, то вкрай слабо. Якщо брати конкретні цифри, то в міському середовищі повітря містить приблизно 100-500 аероіонів в одному кубічному сантиметрі.

*** Зверніть увагу: згідно з актуальним санітарним правилам, повітря повинне включати 3000-5000 іонів / см3.

Тобто рівень іонізації в місті недозволено низький. Плюс до всього, якість повітря сильно погіршують різні вихлопи, бактерії, мікроби, пил, смоли, віруси і величезна кількість людей. Дихати таким повітрям для людини як мінімум не дуже приємно, максиму - шкідливо.

Всередині будівель проблема ще більше посилюється. У закритих приміщеннях повітря включає ще меншу кількість іонів - приблизно від 50 до 100 на сантиметр кубічний. Мізерна кількість, навіть близько не знаходиться близько рекомендованих норм. Погіршують і так плачевну ситуацію різні хімічні сполуки, випромінювання техніки і люди.

Висновок: жителі міст і особливо ті, хто більшу частину часу перебуває в закритих приміщеннях, незмінно страждають від так званого «аероіонного голодування», яке згубно позначається на самопочутті людини.


Які «плюси» приносить людині іонізація повітря?

Відразу варто сказати, що при «аероіонному голодуванні» людина близько 80% ресурсів свого організму витрачає даремно, постійно борючись з низькоякісним повітрям. В результаті його організм швидше вимотується, витрачає енергію, слабшає і втрачає молодість.

Іонізація, по-перше, видаляє з повітряного середовища пил, бруд, сміття, неприємний запах, віруси та інший бруд (мікрочастинки заряджаються негативними іонами і завдяки цьому осідають на різних поверхнях). Всі шкідливі речовини не літають в повітрі і не проникають завдяки цьому в легені. Для підтримки чистоти в приміщенні досить просто регулярно витирати пил і мити підлогу.

По-друге, зменшує негативний вплив від випромінювання комп'ютера, телевізора та іншої побутової техніки, а також нейтралізує статичну електрику з речей і предметів.

По-третє, насичуючи повітря негативно зарядженими аероіонами, підвищує його якість і робить більш корисним як для фізичного, так і для психічного здоров'я людини. Наповнене «легкими» іонами повітря сприяє:

зміцненню імунітету і всіх функцій організму;

поліпшенню на 10% газообміну в легенях і інших обмінних процесів;

активізації роботи еритроцитів і зміцненню стінок судин;

зниження ймовірності появи захворювань серцево-судинної системи;

підвищення продуктивності, уважності і одночасно з цим зменшення стомлюваності;

відновленню бадьорості, внутрішнього спокою і гарного настрою;

позбавленню від безсоння і нормалізації сну.

В результаті, іонізація повітря істотно підвищує життєвий тонус людини і тим самим піднімає якість його життя на новий рівень.

Кому особливо корисне іонізоване повітря? Для молодого і підростаючого організму; людей пенсійного віку; відновлюються після затяжної хвороби; мають хронічні ССЗ і захворювання органів дихання; які проводять багато часу в приміщенні і перед екраном TV / комп'ютера. Крім цього, іонізація допомагає зміцнити «захист» в період сезонного загострення грипу і респіраторних захворювань.


Чи є «мінуси» в іонізації повітря?

Почати варто з того, що десятиліттями вчені намагалися виявити негативні наслідки, що тягне за собою перенасичення організму аероіонами. Але в результаті - нічого знайти не вдалося. Тобто людина не може постраждати від повітря з високою концентрацією іонів.

Однак, є ряд обставин, при яких іонізувати повітряні потоки слід дуже дозовано або навіть повністю відмовитися від даного процесу. Протипоказання стосуються:

 • маленького віку (до 1-го місяця);
 • гіперчутливості до озону;
 • наявності злоякісних пухлин;
 • сильних і частих нападів астми;
 • першого місяця після операції,
 • підвищеної температури тіла;
 • порушення мозкового кровообігу.

*** До речі, варто відзначити, що за всю багату тисячолітню історію еволюції людини, вона дихала повітрям з вмістом іонів від 1 до 10 тисяч. Тому іонізація є нічим іншим, як реальною можливістю повернути людей в їх природне середовище існування.


В яких приміщеннях можна іонізувати повітря?

Відповідь - абсолютно в будь-яких. Використовувати прилади для іонізації повітря можна в: житлових будинках і квартирах; комерційних закладах (магазинах, кафе, банках); медичних центрах та інших будівлях громадського користування (школах, садках, офісах, архівах, бібліотеках, майстерень і т.д.).


Огляд найпопулярніших приладів для іонізації повітря

Пропонуємо розглянути найбільш поширені агрегати, іонізуючі повітря, починаючи від самих «слабких», закінчуючи самими ефективними:

 • Техніка з функцією «іонізація». На сучасному ринку представлені зволожувачі, очисники, кондиціонери та інше побутове устаткування, оснащене даною опцією. У нас, наприклад, є в продажу осушувачі, які знижують рівень вологості в приміщенні і одночасно з цим виконують іонізацію простору. Які моделі пропонуємо: Maxton MX-12s , Maxton MX-20L , Midea MDDG-30DEN1 , Celsius OL-24 , Celsius OL-35, Celsius OL-20 , Electrolux EDM-25L , Electrolux EDH-25L і ін. А також очищувачі - іонізатори: Hathaspace HSP001 , ONSON AP-320.
 • Люстра Чижевського - легендарний винахід того самого вченого, який зіграв величезну роль у вивченні питання по іонізації повітряного середовища. Освітлювальний прилад утворює тільки негативно заряджені аероіони (10000-100000 іонів / см3). Надає терапевтичну дію.

 • Іонізатор - спеціалізована техніка, головна мета якої полягає саме в збагаченні повітря іонами з негативним / позитивним зарядом. Прилади бувають різних видів, продуктивності, функціоналу та дизайну. Можуть додатково ароматизувати, очищати, зволожувати або, навпаки, осушувати повітряні потоки.

Зверніть увагу: для іонізації простору досить використовувати прилад протягом 5-60 хвилин на добу.

З усіх питань, що стосуються іонізації повітря, а також осушувачів / очищувачів з цією функцією - дізнавайтеся у нас, консультантів інтернет-магазину «Maxton» . Всі деталі - по телефону: (098) 19-99-200.

13.04.2021

Коментарі 0