Як краще осушувати повітря на виробництві: осушувачем або кондиціонером?


Підвищена вологість - проблема, що супроводжує багато підприємств в процесі виготовлення і зберігання продукції, випущеної ними продукції, а також сировини. Причин появи вогкості на виробництві може бути безліч: особливості технології створення товарів, самі продукти, розташування будівлі, кількість задіяних в процесі людей і інші нюанси. Але, незалежно від джерел підвищеної вологості, ігнорувати таке порушення умов виробництва категорично не можна.

Адже чим би не займалася компанія, будь то випуск ковбасних виробів, пивоваріння, створення напівфабрикатів, виготовлення глиняного посуду - вогкість згубно позначається на всьому виробництві. Як саме? Якщо вміст водяної пари в атмосфері перевищує встановлені норми (0,5-80%), знижуються якісні характеристики і термін служби продукції, що випускається, деформується упаковка, погіршується самопочуття і продуктивність співробітників, починає функціонувати належним чином дороге устаткування і т.д. Це далеко не повний перелік того, що приносить з собою вогкість, але кожен наслідок в будь-якому випадку загрожує бізнесу незапланованими фінансовими витратами.

Як уберегти підприємство від підвищеної вологості? За допомогою якої техніки можна боротися із зайвою вогкістю максимально просто, вигідно і ефективно? За допомогою спеціальної кліматичної техніки - осушувача повітря або кондиціонера . Про переваги і недоліки кожного виду обладнання докладніше - в матеріалі нижче. Читайте!


Осушувач або кондиціонер: як працюють і що вибрати для виробництва


1. Осушувачі повітря

Всі осушувачі повітря можна умовно розділити на 3 групи: побутові , промислові і для басейнів . Для осушення повітряного середовища на виробництві підходить техніка промислового і напівпромислового класу. І оптимальний варіант з цих категорій - осушувач адсорбційного типу . Принцип роботи даного обладнання простий: агрегат забирає вологі потоки, проводить їх через ротор, зроблений з високодисперсного матеріалу, який і витягує з мас всю зайву рідину. Далі одна частина повітря відразу виходить назовні, а друга, після повторного прогону через ротор і теплообмінник, теж повертається в приміщення.

Адсорбційні осушувачі повітря здатні знижувати рівень вологості до 30% і навіть нижче. Розраховані на роботу в екстремальних умовах (при вологості, що досягає 100%, і температурі від -15 ° С). Але варто сказати, що прилади сприяють підвищенню загальної температури в приміщенні (завдяки видачі підігрітого на 5-7 ° С повітря), а також є дорогими і енерговитратними.

2. Кондиціонери

Кондиціонер, також як і осушувач, служить для нормалізації клімату в приміщенні. Але осушує повітряні маси, в порівнянні з адсорбційними агрегатами, інакше. Принцип його роботи полягає в тому, щоб знизити температуру в приміщенні до рівня, при якому вода конденсується і завдяки цьому видаляється з повітряних потоків.

Висновок: обидві техніки здатні знижувати рівень вологості на виробництві. Але вибираючи між двома цими видами, ми радимо зупинитися саме на осушувачі. Чому - дізнавайтеся в наступному розділі.


Чому на виробництві осушувач краще кондиціонера?


На всіх етапах виробництва (виготовлення продукції, розфасовка, упаковка, зберігання на складі / морозильній камері) ми радимо використовувати не кондиціонер, а осушувач повітря, тому що останній:

Показує більш високий ККД. Осушувачі повітря набагато ефективніше осушують повітря, ніж кондиціонери, навіть в максимально складних умовах. Для порівняння візьмемо два прилади однакової потужності і запустимо їх у виробничому приміщенні. Тестування показує, що на кожні 2-а грами витягуємої кондиціонером вологи, осушувач забирає близько 8-10 грам.

Витрачає менше електроенергії. Вологопоглиначі є технікою з високим класом енергоефективності (A / B) і, в порівнянні з кондиціонерами, вимагають для роботи на 30% менше електрики. А значить і витрати підприємства на оплату комунальних рахунків будуть менші.

Є більш практичними. При осушення повітряного середовища наш «фаворит» не залишає в атмосфері конденсат, що в свою чергу перешкоджає появі та розвитку отруйних біологічних утворень, мікробів і бактерій. На виході з пристрою повітря стає не тільки більш сухим, але і чистим.

Розраховані на цілодобову роботу. Техніка може функціонувати без зупинок тривалий період часу. Чого не можна сказати про кондиціонери, які при довгій роботі починають обмерзати, а це в свою чергу вимагає зупинки агрегату для його чистки. Адсорбційні осушувачі повітря оснащені функцією авторозморозки, тому при їх використанні не доведеться поставити виробництво «на паузу» і нести фінансові втрати.

Ми розглянули головні переважні відзнаки агрегатів, але навіть їх досить, щоб зробити вибір на користь вологопоглинача.

Залишилися питання чи потрібна консультація по вибору відповідної моделі осушувача повітря - зв'яжіться з нами, фахівцями інтернет-магазин «Maxton» . Телефон для зв'язку: (098) 19-99-200.

02.12.2020

Рекомендовані товари

Коментарі 0