Як правильно сушити штукатурку в процесі ремонту

Кожен, хто стикався з ремонтом в квартирі, знає, наскільки це затяжний процес. Підхід до нього повинен бути серйозним і відповідальним, адже від цього залежить якість виконаних робіт. Більшість з тих, хто не бажає довго возитися з реставраційними процесами, намагається якомога швидше закінчити такі види робіт, як штукатурка і фарбування. Чи можна прискорити процес сушіння стін, і при цьому не зіпсувати остаточний результат? Про це поговоримо далі в статті.

Штукатурка: помилки новачків при висушуванні стін

Вирішили скористатися при ремонті штукатуркою або шпаклівкою? Почніть з правильного приготування суміші. Додавання певної кількості води відіграє чи не найважливішу роль в даному процесі. Надлишок рідини може привести до появи вологи, надлишки якої самостійно видалити практично неможливо.

У підсумку це призводить до:

  • відшаровування штукатурки і появи тріщин на стіні;
  • утворення пор через швидке поверхневе висихання матеріалу;
  • появи цвілі і грибка при збільшенні рівня вологості повітря.

 

Тривалість висихання стін в приміщенні залежить від ряду факторів: наприклад, від використовуваних матеріалів або погодних умов. Але навіть якщо людина це відмінно знає, але не є маляром-штукатуром, є ризик помилитися з термінами сушки. Як бути в такому випадку? Досить прочитати тематичну інформацію в Інтернеті на сайтах, пов'язаних з ремонтом або будівництвом або ж звернутися до фахівців.

Сушимо штукатурку і шпаклівку самостійно

Усунути надлишок вологи в повітрі після ремонту зараз не є проблемою, адже існує безліч різних способів, якими активно користуються ті, хто спеціалізується на оздоблювальних роботах. Розглянемо найбільш відомі серед них.

   Спосіб № 1

Провітрювання . Метод поширений серед будівельників і відомий всім, хто затіяв в квартирі ремонт. Але цей спосіб має і свої нюанси. Все залежить від температури повітря і погоди на вулиці. Циркуляція і потік повітря повинні бути регулярними і відповідати певним технологічним вимогам. Мінливість цих факторів може тільки нашкодити стінам і згодом привести до появи бактерій, вогкості і грибка.

   Спосіб № 2

Теплова гармата . Компанії, що займаються будівництвом, використовують даний пристрій вже кілька десятиліть. Такі установки схожі на тепловентилятори, мають досить невеликі розміри.

 

Працює пристрій наступним чином: повітря проникає в спеціальну спіраль, яка постійно знаходиться в нагрітому стані. В результаті, тепле повітря потрапляє в приміщення і сушить вологу штукатурку або шпаклівку. Направляти потік повітря на вологу стіну заборонено, оскільки це загрожує погіршенням властивостей ваших матеріалів. Також не варто перетримувати сам процес сушіння, щоб верхній шар матеріалу не пересох, а внутрішній нижній не залишився вологим. 

Не забувайте, що потік повітря з навколишнього середовища при роботі теплової гармати не повинен бути холодним. Адже в підсумку рівень вологості повітря в приміщенні не знизиться, а навпаки - збільшиться, що призведе до появи грибка, вогкості і т. д.

   Спосіб № 3

Промисловий осушувач повітря. Незважаючи на свою дорожнечу, така установка найбільш ефективна в боротьбі з підвищеною вологістю в приміщенні. Використовуючи промисловий осушувач, можна не хвилюватися про псування вихідних матеріалів, тим більше, що такий апарат окупиться в короткі терміни. 

 

Плюси такого агрегату - в економії електроенергії і часу на сушку. Він споживає від 0,2 до 0,5 кВт на годину, при цьому скорочуючи період осушення приміщення. Ще однією особливістю є наявність спеціального бака, в якому конденсується зайва волога. Температура повітря протягом роботи осушувача не змінюється, що дозволяє рівномірно висушити стіни і штукатурку. Завдяки наявності дисплея, можна самостійно задати потрібні параметри і приступати до сушіння.

Осушувач повітря: переваги установки

Виділимо основні особливості промислових осушувачів повітря для сушіння штукатурки і стін:

Споживання невеликої кількості електроенергії . Збільшує ефективність роботи і знижує енергоспоживання.

Нормалізація рівня вологи . Осушувач вимірює температуру в приміщенні, автоматично підлаштовуючись під температуру навколишнього середовища.

Відсутність псування використовуваних матеріалів . Контролює вологість повітря і його температуру для створення потрібної атмосфери в приміщенні.

Короткий період часу на сушку . Скорочує час висихання штукатурки / шпаклівки завдяки автономному функціонуванню пристрою.

Багатофункціональність осушувача . Використовується навіть після завершення ремонтних робіт для нормалізації рівня вологості у всій квартирі.

Простота у використанні . Відсутність необхідності контролювати процес сушіння завдяки наявності дисплея з налаштуванням параметрів на осушувачі.

Ремонт в будь-якому приміщенні вимагає серйозного підходу до даного процесу. Як ви змогли переконатися, використання тільки якісних матеріалів не може бути запорукою успішних оздоблювальних робіт. Осушення зашпакльованих або оштукатурених стін має ряд нюансів, які варто враховувати під час ремонту. Щоб не нашкодити матеріалу і отримати гідний результат по закінченню робіт, досить скористатися осушувачами повітря. 

Перейшовши в наш інтернет-магазин, ви зможете більше дізнатися про ці установках і придбати осушувачі повітря за вигідними цінами. Фахівці підберуть оптимальний варіант, який допоможе заощадити час і гроші, та буде довго служити.

07.08.2019


Рекомендовані товари

Коментарі 0