Як працюють осушувачі? Який принцип краще: збір конденсату або адсорбція?

Багато власників квартир і приватних будинків стикаються з проблемою підвищеної вологості, яка негативно впливає як на мешканців осель, так і на предмети інтер'єру. А самим простим і ефективним способом впоратися з вогкістю є установка осушувача повітря , тому дана кліматична техніка зараз знаходиться на піку популярності.

Як працює обладнання, в чому його переваги і «слабкі сторони» - розберемо в статті нижче. Особливо корисним буде матеріал для тих, хто планує контролювати мікроклімат в будинку за допомогою осушувача повітря і хоче придбати дійсно ефективну, надійну і довговічну модель. Подробиці далі - читайте!

Як вибрати правильний осушувач повітря?

На сучасному ринку кліматичного обладнання представлена величезна кількість приладів, що служать для зменшення обсягу вологи в повітрі. Вони розрізняються за формою, розмірами, стилем, але найголовніше - «начинкою». Адже у кожного агрегату своя потужність, продуктивність і набір «розумних» опцій. Тому перед покупкою потрібно точно знати, в якій кімнаті буде працювати пристрій, які завдання доведеться вирішувати і які експлуатаційні умови.

Наприклад, якщо вибрати слабку модель, вона не буде справлятися з вогкістю в кімнаті, навіть при цілодобовій роботі. А якщо, навпаки, занадто потужну - її застосування не буде раціональним. Тому тим, хто сумнівається в правильності вибору - радимо звернутися до справжніх професіоналів. Вони підкажуть, який осушувач повітря, з огляду на призначення і виділений бюджет, підійде саме вам.

Але перед тим, як звертатися за консультацією, рекомендуємо ознайомитися з найпоширенішими і дієвими приладами, пропонованими на ринку. Отже, найбільшу популярність серед домовласників по всьому світу завоювали 2 типи осушувачів: перший працює за принципом збору конденсату, другий - за принципом адсорбції. Подробиці - в наступних розділах.

Принцип роботи та особливості конденсаційного осушувача

Даний вид кліматичної техніки користується підвищеним попитом у власників приватних квартир і будинків. Пояснюється це просто - осушувач, що працює по конденсаційному принципу, має масу переваг.

Плюси конденсаційного осушувача:

доступна вартість для техніки з такими можливостями і «фішками»;

висока продуктивність, що дозволяє швидко осушувати кімнати;

хороша потужність, завдяки чому можна використовувати в приміщеннях різної квадратури;

незначні витрати електроенергії навіть при роботі в інтенсивному режимі;

ефективність роботи при вологості від 60% і температурі від +12 до +30 ° С;

підігрів вихідних повітряних мас на 1-2 ° С;

простота використання і робота в автоматичному режимі.

Не варто забувати і про зовнішнє виконання агрегатів - вони виглядають модно і лаконічно, тому гармонійно доповнюють будь-який сучасний стиль інтер'єру. До речі, встановлюватися можуть як завгодно - можна вибрати підлогову, настінну або універсальну модель.

*** Але: даний тип вологопоглиначів не ефективний при необхідності знизити вологість у приміщенні до позначки нижче 40%. Його використання також не є доцільним при негативних зовнішніх температурах.

Принцип роботи конденсаційного осушувача

Прилад затягує повітряні потоки, проводить через спеціальний відсік, де вони охолоджуються до точки роси. В результаті досягнення «точки роси» вся рідина з повітря конденсується і стікає в окремий бак або безпосередньо в систему каналізації.

Слід уточнити деякі моменти. Забір і видув повітря назад в приміщення здійснюється за допомогою вентилятора, тобто він відповідає за заміну вологих повітряних потоків на сухі. А що стосується охолодження, то воно відбувається завдяки холодоагенту, що подається по мідних трубках теплообмінника. Теплі маси повітря при контакті з цим холодильним контуром охолоджуються і випадають в конденсат. Далі осушені теплі потоки йдуть до конденсатору, де трохи підігріваються, а потім виводяться назовні.

*** Конденсаційний осушувач працює за принципом кондиціонера і осушує повітря в 3-й кроку: охолоджує, перетворюється в конденсат, підігріває.

За умови регулярної роботи конденсаційного осушувача, в приміщенні стабілізується рівень вологості і створюється приємний здоровий мікроклімат. Небезпека появи грибка, цвілі і інших шкідливих утворень - зводиться до нуля.

Для яких приміщень підходить?

В принципі, конденсаційний осушувач може працювати в будь-яких кімнатах, де температура стабільно тримається вище 12-15 ° С. Наприклад, його можна встановлювати в квартирах, будинках, невеликих офісах, коморах, підсобках, басейнах і подібних закладах.


Принцип роботи та особливості адсорбційного осушувача

Техніка даного типу працює зовсім за іншим принципом, ніж конденсаційна.

Як працює адсорбційний осушувач?

Конструкція приладу адсорбційного типу доповнена вентиляторами (як правило, 2-3). Завдання першого полягає в затягуванні повітря з кімнати і направлення його далі до зовні схожого на бджолині стільники ротора, високодисперсна складова якого і поглинає вологу з повітря. Після цього вже визволені від зайвої рідини повітряні маси просуваються в спеціальну камеру, де розділяються на два потоки: один - в відсік регенерації, оснащений теном, другий - виводиться назовні.

Повітря регенерації підігрівається і за допомогою вентиляції знову вирушає до ротора, де з нього видувається волога. Потім вологі маси йдуть до теплообмінника з метою залишити там всю зайву воду. Даний конденсат стікає через дренаж в каналізацію або окрему ємність. А сухе повітря, що залишилося, знову ж повертається в кімнату за допомогою третього вентилятора.

Переваги осушувача адсорбційного принципу роботи:

працює навіть в умовах екстремальної вогкості;

ефективний в широкому діапазоні температур (-20- + 40 ° С);

розрахований на довгих період використання (працює до 10 років);

не вимагає спеціального обслуговування і складного догляду;

здатний осушувати повітря до 30% і навіть нижче.

До єдиного «мінуса» агрегату можна віднести високу вартість техніки (коштує дорожче конденсаційного).

*** Зверніть увагу: адсорбційний осушувач «видає» назад підігрітий на 5-7 ° С, що безумовно є приємним бонусом в опалювальний сезон і зовсім зайвим у спекотні періоди.

Для яких приміщень підходить?

На відміну від конденсаційного осушувача, адсорбційний працює в більш широкому діапазоні температур, включаючи негативні. А значить і сфера використання його значно ширша. Прилад можна встановлювати: у морозильних камерах і підвалах, на складах і горищах, в музеях і бібліотеках, в саунах і басейнах, на виробництві і будівництві. Тобто адсорбційний осушувач підходить для контролю вологості як в житлових приміщеннях, так і комерційних, виробничих і громадських.


Залишилися питання по роботі осушувачів або сумніваєтеся який прилад краще вибрати (конденсаційний або адсорбційний) - звертайтеся до нас, в інтернет-магазин «Maxton» . Відповідаємо на всі питання по тел .: (098) 19-99-200.

01.09.2020

Рекомендовані товари

Коментарі 0