Як висушити сирої льох своїми силами?

Льох є невід'ємною частиною практично будь-якого приватного будинку або дачі. Тут власники приватних осель зберігають заготовки на зиму, садовий інвентар та інші предмети, які можуть стати в нагоді в господарстві.

Що являє собою льох? Це приміщення без вікон і, відповідно, без доступу сонячного світла, яке традиційно будують нижче рівня землі. Якщо споруда побудована правильно, то в ньому не повинно бути вогкості взагалі. Але, як правило, при зведенні погребів не враховується безліч важливих нюансів, що і призводить згодом до значного підвищення рівня вологості.

Саме питання, як можна самостійно висушити льох і таким чином захистити продукти та речі, які зберігаються всередині, а також вберегти від псування і руйнування безпосередньо обстановку приміщення - і присвячена стаття. Читайте!

Чому виникає вогкість в погребі і до чого призводить?

Підвищена вологість в погребі в більшості випадків виникає через: наявність в стінах, на стелі і в підлозі тріщин; нещільно закриті вхідні двері; погана або взагалі відсутня вентиляція; близькість грунтових вод або водойм; неякісно зроблену гідроізоляцію; відсутність або побудована з помилками дренажна система.

Завдяки таким «дефектам» всередині льоху в рази підвищується рівень вологості. А вогкість в свою чергу «приводить» за собою: грибок, цвіль, корозію, гниття дерев'яних конструкцій і важкий затхлий запах. Більш того, шкідливі утворення чинять негативний вплив на людей, тому у людини при знаходженні в погребі може утруднитися дихання, виникнути запаморочення і з'явитися різні алергічні реакції. Наслідки можуть бути незворотними, тому краще відразу вжити необхідних заходів, щоб висушити льох.

*** Порада: якщо до початку будівництва ви виявили, що недалеко проходять грунтові води - краще перенести льох в інше місце, тому що «боротися» з підземними водами вкрай складно.


Висушити льох - процес в 6 кроків:

Крок 1. Виміряйте рівень вологості в приміщенні, щоб оцінити масштаби проблеми. Для цього найкраще підходить гігрометр (пристрій, який визначає вологість повітря з точністю до 1%).

Крок 2. Перевірити будівлю на наявність тріщин і при виявленні таких - усунути їх. Не забудьте також подивитися, наскільки щільно закриваються двері і чи не «тягне» з неї. При необхідності, можна обклеїти її по периметру ущільнювачем або замінити на нову.

Крок 3. Почистити вентиляцію або, якщо система відсутня, обов'язково встановити. Чиста і правильно зроблена вентиляція забезпечує в приміщенні хороший повітрообмін, прибираючи при цьому зайву вологу і неприємний запах вогкості. Як правило, в погребі для провітрювання встановлюють на різній висоті 2 труби, які відповідають за приплив і відведення повітряних мас (але ідеальний варіант - припливно-витяжна система).

Крок 4. Зробити гідроізоляцію. Неможливо якісно висушити льох, якщо він не утеплений. Правильно встановлена гідроізоляція не дозволяє зайвій волозі проникати всередину приміщення, а також виключає можливість появи конденсату.

Крок 5. Очистити дренажну систему, а при її відсутності - побудувати. Завдяки даній конструкції дощ, сніг і інші атмосферні опади не просочуються всередину льоху, а відводяться в каналізацію або спеціальний контейнер. Для легкого контролю за дренажем роблять оглядові колодязі, через які можна швидко і просто оцінити прохідність труб.

Крок 6. Встановити осушувач повітря. Існує великий вибір вологопоглиначів, в тому числі і моделей, розрахованих на контроль вологості в підвальних приміщеннях. З таким пристроєм ви зможете не турбуватися про рівень вологості в льосі - він самостійно висушить льох до потрібного, встановленого вами, параметра. Це найпростіший спосіб не тільки осушити повітря всередині «підземної» споруди, але також на регулярній основі підтримувати всередині комфортний мікроклімат. Агрегат ефективно справляється навіть з екстремальною вогкістю, працює 24/7, споживаючи при цьому мало електроенергії.


Висновок: утепліть спорудження всередині і зовні, зробіть хорошу вентиляцію і дренаж, усуньте всі тріщини і встановіть осушувач повітря - ось основний перелік дій, що допомагають якісно висушити льох.

Зробили все, щоб висушити льох і залишилося тільки купити осушувач повітря ( побутовий або промисловий )? Звертайтеся до нас, в інтернет-магазин «Maxton» . Ми безкоштовно допоможемо вам вибрати правильну модель і відповімо на всі питання, що цікавлять. Телефонуйте: (098) 19-99-200.

31.08.2020

Рекомендовані товари

Коментарі 0