Які види побутових осушувачів бувають?

Основне завдання всіх осушувачів повітря - видаляти з атмосфери зайву вологу і тим самим створювати в будинку комфортний здоровий мікроклімат. Але існує кілька різновидів агрегатів, кожен з яких виконує дану опцію по-своєму.

Які побутові осушувачі повітря бувають, як працюють, в чому особливості та який варіант краще для будинку - розберемо детальніше в статті. Читайте нижче!

Розглядаємо 3 різних види осушувачів побутового класу

Для проведення порівняльного аналізу ми взяли: таблеткового виду (Aero 360 ° від Ceresit), бескомпрессорний або Пельтьє (PD-06 від Ceresit) і компресорний (TDH-12 від Teclime) агрегати. Розглянемо кожен тип в подробицях.

1. Компресорний осушувач повітря

Це найпопулярніший з трьох порівнюваних типів, тому що є доступним за ціною, простим у використанні і має високу продуктивність. Агрегат забирає з атмосфери повітря, пропускає його через випарник, в якому охолоджує до точки роси, після чого висушені повітряні потоки проводить крізь конденсатор, де трохи підігріває маси. В результаті виходить сухе і злегка підігріте повітря. Витягнута ж волога вирушає в спеціальний бак для конденсату або безпосередньо в систему каналізації.

Чим ще виділяється даний вид кліматичного обладнання: для осушення повітря використовує холодоагент; ефективний при температурі понад 12 ° С; справляється з вологістю більше 60%.

До того ж компресорний прилад допомагає позбутися від вогкості як в приватних будинках, так і невеликих офісах.

*** Зверніть увагу: використовувати компресорний осушувач в приміщеннях, де вологість менше 60% і температура опускається нижче 12 ° С не є раціональним рішенням.

2. Безкомпресорні осушувачі повітря

У роботі даний вид кліматичного обладнання застосовує елементи Пельтьє. Конструкція безкомпресорного осушувача включає 2 основні частини: вентиляторну установку (кулер) і Пельтьє (перетворювач термоелектричний).

Остання складова розташована між холодною і теплою пластиною радіатора. Завдяки різниці температур волога із зібраних повітряних потоків конденсує і по холодній частині пристрою стікає прямо в ємність для конденсату.

3. Осушувач повітря таблеткового типу

У сучасних моделях, а саме Stop Aero 360 від компанії Ceresit, застосовується інноваційна технологія поглинання вологи - «STOP вологість». Дані агрегати складаються з корпусу і таблетки абсорбуючої, яку періодично необхідно замінювати на нову.

Як працює таблетковий осушувач? Все просто: абсорбент вбирає з атмосфери зайву вологу і перетворює її в сольовий розчин. Такий прилад добре справляється з вологістю в невеликих кімнатах (до 15-20 кв. м.), Очищаючи також повітря від грибків, мікробів і пилових кліщів. До «мінусів» установки можна віднести той момент, що для осушення повітряних мас до комфортних параметрів йому необхідно багато часу.


Порівнюємо продуктивність компресорного, безкомпресорного і таблеткового осушувачів

Візьмемо головний параметр, який необхідно врахувати при покупці кліматичної техніки для дому, а саме - продуктивність, і порівняємо дані види техніки.

*** Нагадуємо, що для порівняння ми взяли наступні три моделі: Stop Aero 360, PD-06, TDH-12.

Етап 1

Ми помістили три види кліматичного обладнання в одну кімнату, тобто в однакові умови, і залишили в приміщенні на 12 годин.

За цей час компресорний прилад зібрав майже повний бак конденсату, бескомпрессорний заповнив свою ємність на 50 мл, а в тару таблеткового типу накапало всього пару крапель рідини.

*** В цілому, за одну добу, осушувач компресорного виду осушує повітря на 12 літрів, Пельтьє - на 0,6 літрів.

Етап 2

Ми залишили таблетковий і бескомпрессорний агрегат ще на 12 годин. Після цього зняли дані: перший зібрав приблизно 10-20 мл, другий - ще додав до загальної маси 150-200 мл.

Етап 3

На останньому випробуванні, яке тривало 24 години, осушувачі повітря показали такі результати: таблетковий осушив повітря на 50 мл, а бескомпрессорний ще витягнув з атмосфери 150 мл (виходить за 2 дні поглинув всього 350 мл).

*** При такій швидкості роботи таблеткового пристрою знадобиться приблизно місяць, щоб заповнити свій бак для конденсату.

Робимо висновок: по продуктивності «виграє» компресорний тип, останнє місце займає таблетковий, «срібло» дістається Пельтьє.

Який саме вид осушувача купити для будинку - залежить від мети використання приладу і ряду інших нюансів. Сумніваєтеся в правильності вибору? Зв'яжіться з нами, фахівцями інтернет-магазину «Maxton» . Ми розповімо вам все про цій техніці безкоштовно по тел .: (098) 19-99-200.

31.08.2020

Рекомендовані товари

Коментарі 0