Осушення підвалу: просто, швидко, ефективно


Сирість в підвалі - злободенна проблема для багатьох власників таких підземних або напівпідземних приміщень. Справитися з такою «неприємністю» досить складно, але вкрай необхідно. Адже підвищений рівень вологості негативно позначається як на самій конструкції, так і на самопочутті людей, які регулярно перебувають всередині.

Чому вогкість в підвалі можна ігнорувати? Тому що підвищена вологість:

сприяє розвитку грибкових утворень, цвілі і появи конденсату;

руйнує обробку і порушує цілісність усієї споруди;

створює умови для іржавіння металу і гниття дерева;

«Підриває» фізичне та емоційне здоров'я «відвідувачів».

Крім того, вогкість істотно скорочує варіанти використання підвального приміщення. Адже, якщо в підвалі сухо, ним можна користуватися не тільки як місцем для зберігання заруток, інвентарю і всіляких речей. Тут можна зробити повноцінну кімнату, наприклад, кінотеатр, спортзал, ігрову, пральню, прасувальну, майстерню і т.д. Головне в даному випадку - створити комфортні умови з оптимальним рівнем вологості.

Саме тому, чому з'являється сирість, як правильно і швидко виконати осушення підвалу, а також підтримувати здоровий мікроклімат на постійній основі - присвячений матеріал. Дізнавайтеся деталі нижче!


Чому в підвалі підвищується рівень вологості і як вирішити проблеми?


Є безліч чинників, що сприяють появі вогкості в підвальних приміщеннях. Давайте зупинимося на найпоширеніших з них:

Погана вентиляція. Вентиляційна система відповідає за циркуляцію повітря, завдяки якій наповнені вологою повітряні потоки виводяться назовні, а на зміну їм в приміщення повертається сухе чисте повітря. Правильний повітрообмін грає ключову роль в осушенні підвалу і підтриманню в приміщенні оптимального рівня вологості. Тому вентиляція в підвальних кімнатах повинна бути і при цьому зроблено грамотно.

Близькість грунтових вод. На ділянках з високим рівнем грунтових вод, в ідеалі, краще взагалі не зводити ніякі споруди. Але, якщо будівля вже побудована, слід максимально захистити її від впливу підземних джерел. Для цього слід: - закрити всі шви і тріщини, - зробити гідроізоляцію всередині і зовні; - спорудити дренажну систему; - побудувати широку вимощення; - покрити підлогу шаром гравію або піску товщиною мінімум 10 см.

Несправна водопровідна комунікація. Навіть трохи капаючі труби сприяють розведенню вогкості. Тому всі комунікації повинні бути справними і бажано ще утеплені (щоб в холодну пору виключити появу на холодних поверхнях конденсату).

Ще один важливий нюанс - температура всередині підвальних приміщень. Важливо підтримувати стабільний температурний режим в підвалі, без різких перепадів. В даному випадку допомагає утеплення стін, стелі та підлоги за допомогою звичайного пінопласту, герметика і монтажної піни.


Як найкраще виконати осушення підвалу?


Навіть усунувши всі «слабкі» місця підвального приміщення, підтримувати рівень вологості на потрібному рівні своїми силами вкрай складно. Простіше і ефективніше всього довірити осушення підвалу спеціальному кліматичному устаткуванню, а саме - осушувачу повітря .

Тому що даний вид техніки:

Самостійний - практично всі процеси автоматизовані, тому участь людини зводиться до мінімуму. Єдине, що потрібно робити - виставляти налаштування і періодично спустошувати бак з конденсатом. Другий пункт можна виключити, підключивши до обладнання дренажну систему (якщо в моделі передбачена така можливість).

Ефективний - за лічені години осушувач забирає з повітря всю зайву вологу, включаючи випадки, коли спочатку рівень вологості в підвалі сягає 80-100%.

Економічний - навіть функціонуючи на максимальних налаштуваннях, агрегат споживає мінімальну кількість електроенергії, а значить не вимагає великих витрат на оплату рахунків за електрику.

Точний - підтримує рівень вологість точно на заданому користувачем відсотку.

Простий - управління приладу інтуїтивно зрозуміле і з ним можна розібратися, навіть не вдаючись до керівництва по експлуатації.

Більш того, сучасні осушувачі повітря відрізняються невеликою вагою, лаконічним дизайном і мобільністю, тому вони не займають багато місця, виглядають стильно і просто транспортуються.


Вибір правильного осушувача повітря для осушення підвалу


При покупці даного кліматичного обладнання слід звернути увагу на такі характеристики приладу:

Влагос'ем - тобто скільки за добу агрегат здатний забирати літрів вологи з атмосфери. Розраховувати продуктивність потрібно, виходячи із загальної площі кімнати: помножте квадратуру на цифру 0,7. Грунтуючись на отримане число і вибирайте продуктивність техніки.

Температурний режим - мається на увазі діапазон температур, при якому прилад здатний ефективно виконувати осушення підвалу. Якщо використовувати обладнання в температурному режимі, на який він не розрахований - обладнання не зможе показувати високий ККД. Для приміщень з плюсовою температурою підходять осушувачі конденсаційного типу , а з мінусовою - адсорбционного .

Обмін повітря - параметр, що часто ігнорується як продавцями, так і покупцями. Хоча він є дуже важливим, так як показує, який обсяг повітряних потоків агрегат здатний обробити за певний відрізок часу. Як правило, осушувач для осушення підвалу та інших кімнат вибирають з повітрообміном, в 2-3 рази перевищує обсяг приміщення. В іншому випадку, техніка просто не буде встигати переробляти весь обсяг повітряних мас в кімнаті.

Енерговитрати - якщо не хочете, щоб при осушенні підвалу рахунки за комунальні послуги зросли в рази, вибирайте осушувач повітря з високим класом енергозбереження (A / B).

Бак для конденсату - майже всі побутові моделі мають вбудовану ємність для збору рідини. Тут важливо звернути увагу на обсяг тари: чим він більший, тим вам рідше доведеться спустошувати бак. Ідеальний варіант, що забезпечує безперервне відведення конденсату - підключити дренажний шланг і зливати воду безпосередньо в каналізацію.

Є ще ряд нюансів, які варто врахувати при покупці осушувача повітря - детальніше про них розповімо вам ми, співробітники інтернет-магазину «Maxton» . Телефонуйте і ми безкоштовно допоможемо вам вибрати техніку для осушення підвалу, виходячи з умов експлуатації, площі підвального приміщення та бюджету. Телефон для зв'язку: (098) 19-99-200.

15.01.2021

Коментарі 0