Осушувач повітря для будинку: типи, особливості, параметри вибору

У вашому будинку або квартирі підвищена вологість? Навколо витає неприємний запах вогкості, в деяких місцях проступає цвіль і на склі часто з'являється конденсат? Значить терміново потрібно знижувати рівень вмісту водяної пари в середовищі і найкраще з цим завданням справляється осушувач повітря .

Про те, які види приладів бувають, як правильно вибрати агрегат для будинку, на що звернути увагу і плюс кілька важливих порад професіоналів - детально описано нижче. Продовжуйте читати!

Який осушувач повітря можна вибрати для дому / квартири?


Є 3 основних види побутових осушувачів повітря, які розраховані на підтримку здорового мікроклімату саме в кімнатах приватного будинку, квартири, а також невеликих по квадратурі офісах , магазинах, кафе і подібних закладах. У кожному типі є свої переваги і недоліки, які слід враховувати при виборі агрегату.

Отже, для будинку можна купити осушувач повітря наступних типів:

Конденсаційний. Принцип роботи приладу такий же, як у звичайного холодильника або кондиціонера. Тобто в техніці є холодоагент, випарник, конденсатор. Вона примусово затягує повітряні маси, пропускає повітря через випарник, який знижує температуру потоків до точки роси. При температурі точки роси волога з повітря переходить в стан конденсату, що потім виводиться назовні або накопичується в спеціальному баку. Осушені повітряні потоки далі відправляються до конденсатору, де підігріваються на 1-2 ° С, і «виштовхуються» назад в приміщення.

Конденсаційні осушувачі повітря можуть похвалитися: - відмінним ККД (знижують вологість до 40%); - відносно доступною вартістю; - безшумністю роботи; - економічною витратою електроенергії; - легкістю і компактністю. Єдине, що варто врахувати при виборі даного типу обладнання для будинку - підігріте на виході повітря. Взимку і в міжсезоння такий нюанс є незаперечним плюсом, так як допомагає опалювальним приладам прогрівати кімнати, а в жаркі сезони дана особливість стає недоліком.

Для яких приміщень підходить? Конденсаційний осушувач повітря можна використовувати для контролю мікроклімату в будь-якій кімнаті будинку, де температура тримається в межах 15-30 ° С. Тобто для підвалу, горища, льохи і гаража потрібно буде вибрати інший вид техніки.


Адсорбційний. Осушує повітряні потоки за допомогою високодисперсного матеріалу, що зовні нагадує бджолині стільники (повітряні канали цієї сировини, немов губка, вбирають вологу). Після проходження крізь адсорбент, одна частина повітряних мас виводиться назовні, а друга пропускається через тен, де звільняється від зайвої рідини, і також відправляється назад в кімнату.

Головна особливість адсорбційних осушувачів - здатність працювати в холодних умовах (від 0 ° С), тому вони підходять для установки в таких прохолодних приміщеннях будинку як підвал , гараж, льох . Прилад ефективно знижує рівень вологості до 30% і нижче навіть за умови, що спочатку він досягав 100%.

Що варто додати: вартість адсорбційного осушувача повітря висока, тому найчастіше їх вибирають не для будинків, а для виробничих цехів. І, крім того, він видає на виході повітря тепліше на 5-7 ° С, що може стати в деяких випадках вирішальним фактором.


Пельтьє. Осушення повітряного середовища відбувається завдяки теплообміннику. Він охолоджує потоки до точки роси, при якій волога конденсується і стікає в спеціальний резервуар. Після вилучення рідини, повітря злегка підігрівається і виводиться назовні.

До «плюсів» осушувача Пельтьє можна сміливо віднести їх бюджетну ціну, безшумність, компактність. Але, на жаль, агрегат має низьку продуктивність і справляється з вогкістю тільки на невеликих територіях. Всю кімнату він не осушить. А ось для шаф, комор, гардеробних - цей тип є ідеальним вибором.

Варто також додати, що існує ще один вид осушувачів повітря - таблетками. Але толку від нього мало: постійно доводиться витрачатися на покупку таблеток, а волога видаляється з повітря вкрай повільно.

Висновок: для будинку краще всього вибирати осушувач повітря конденсаційного типу.

Як вибрати осушувач для будинку?


Перш ніж купити кліматичне обладнання, уважно вивчіть його характеристики, а саме:

Продуктивність - один з найважливіших параметрів вибору осушувача для будинку , який показує, скільки вологи за одну годину / добу агрегат витягує з повітряних потоків. Тобто наскільки ефективно і швидко він зможе осушити приміщення. Як визначити правильну продуктивність? Досить помножити площу кімнати на коефіцієнт 0,7. Отримане число і буде необхідна для вашої кімнати продуктивність.

Клас енергоефективності. Сучасні осушувачі в більшості випадків мають високий клас енергоефективності (A, B), що гарантує мінімальну витрату електрики і, відповідно, невеликі витрати на оплату рахунків. При виборі техніки зверніть увагу на цей нюанс, інакше використання обладнання стане недозволеною розкішшю.

Рівень видаваного шуму. Так як осушувач вибирається для установки в будинку, важливо, щоб його шум не заважав домочадцям. Тому купувати радять вологопоглиначі, що видають звук на рівні 40-50 дБ. Такий шумовий поріг вважається нормою в європейських офісах і за відчуттями схожий зі звичайною бесідою людей.

Опції. Чим більше в приладі «розумних» функцій, тим зручніше і раціональніше буде його використання. Радимо для будинку вибирати осушувач з: - гигростатом (для самостійного визначення рівня вологості); - іонізатором і фільтром (для очищення повітря); - Авторестарт (для збереження налаштувань користувача); - таймером (для економії електрики); - захистом від заповнювання бака (щоб запобігти поломку приладу). Крім цього, рекомендуємо купувати агрегати з різними режимами роботи - так можна налаштовувати техніку на реалізацію конкретних завдань (вентиляцію, іонізацію, інтенсивне осушення, сушку білизни, нічний режим, осушення до параметрів користувача та ін.).

Збір і відведення конденсату. Бажано вибирати осушувач з об'ємною ємністю для збору рідини, щоб рідше спустошувати її. Але ідеальний варіант - модель з дренажем, що дозволяє зробити процес відведення конденсату безперервним.

Дизайн, колір, габарити. Крім технічних характеристик, при виборі осушувача важливо звернути увагу на його оформлення і розміри. Тому що прилад, швидше за все, буде відкритий для «сторонніх очей». Правило тут просте - вибирайте компактний осушувач відповідно до стилю і колірним оформленням всього будинку. Так він максимально гармонійно впишеться в інтер'єр приміщення і не займе багато місця.

Ще один параметр вибору - тип установки. Але практично всі осушувачі для будинку ставляться на підлогу. Хоча можна знайти і моделі, що кріпляться на стіни, а також з комбінованим типом монтажу.


Сумніваєтеся, який осушувач краще вибрати для підтримки мікроклімату в вашому домі - зв'яжіться з нами, консультантами інтернет-магазину «Maxton» . Ми безкоштовно підберемо для вас оптимальний за запитами, побажанням і бюджету модель. Телефонуйте: (098) 19-99-200.

15.01.2021

Рекомендовані товари

Коментарі 0