Чому з'являється вологість в приміщенні?

Підтримка оптимальної вологості - запорука здорового мікроклімату в квартирі і на виробничому об'єкті. При надлишку вологи запотівають дзеркала, вікна і скло, на поверхнях з'являються потьоки і цвіль, а в кімнатах присутній неприємний запах затхлості і вогкості.

Норма вологості повітря в житлових і нежитлових приміщеннях варіюється в діапазоні 45-60%. Якщо показники тримаються на цій позначці, то людина буде відчувати себе комфортно. Крім цього, оптимальний рівень вологості  сприяє тому, що грибок і пліснява не розмножуються. Якщо відмітка вологості перевищує 70%, то це вважається тривожним «сигналом» з можливим проявом вогкості.

Показники вогкості в кімнаті з великою кількістю друкованої продукції та книг - 45-50%, а для приміщень з рослинами ці показники не повинні перевищувати 60%. Залежно від пори року встановлені значення можуть змінюватися. Наприклад, в літній час показники вологості не будуть вищі за 45%.

Визначити рівень вологи в будь-якому приміщенні допоможе гігрометр. Цей прилад за принципом дії і зовнішнім фактором нагадує класичний термометр, тільки вимірює вміст вологи в повітрі.

Вологість у виробничих приміщеннях

Мікроклімат на об'єктах великої зосередженості людей грає велику роль. Хороше самопочуття колективу на робочому місці, а також міцність всієї будівлі і правильне зберігання продукції багато в чому залежить від вологості повітря. Зайва мокрота може привести до псування товарів і, як наслідок, до непередбачених витрат на утилізацію.

 

До цвілі і грибка на виробничих об'єктах призводить:

  • погана вентиляція складу;
  • виробництво товарів в умовах великого використання води;
  • розміщення робочих об'єктів в підвальних приміщеннях.

Найчастіше підвищену вологість можна спостерігати в саунах, басейнах, на автомийках, підприємствах з виробництва хлібобулочних виробів і так далі. Негативні наслідки від надлишку вологи призводять до корозії, конденсації, «злипання» порошкоподібної продукції і т.п. Щоб цього не відбувалося дуже важливо дотримуватися одного правила - підтримувати оптимальну вологість повітря в робочих приміщеннях.

Чому підвищена вологість в квартирі?

Волога в житлових приміщеннях з'являється внаслідок життєдіяльності людей. Наприклад, при приготуванні їжі або під час купання. Навіть звичайне дихання підвищує відсоток вологи в кімнаті.

У квартирі сирість можна спостерігати, якщо:

  • помітні плями на стінах (цвіль, грибок);
  • відчувається затхлий запах.

Сирість особливо можна помітити у ванній кімнаті, в апартаментах з випраною білизною або акваріумом, а також на кухні під час інтенсивного приготування їжі. Під час проведення вологого прибирання або ремонту (особливо оштукатурювання або обклеювання поверхонь) відсоток вологи також може трохи підвищитися.

До появи грибка і вогкості в квартирі також призводять:

Джерела вологи. Багатоповерхові і приватні будинки часто піддаються затопленню підвалів, тому вогкість «пробирається» не тільки на 1 поверх, а й вище.

Неналежне утеплення і ремонт. При неправильних розрахунках під час утеплення кімнати пінополістиролом або пінопластом між стіною і будматеріалом залишається простір. Від цього стіни промерзають і ще більше сиріють.

Волога призводить не тільки до погіршення житлових умов, але також до виникнення багатьох проблем зі здоров'ям (астмі, алергії, простудних захворювань). Особливо сприйнятливі до підвищеної вологості діти і люди похилого віку.

Як знизити вогкість?

Існує кілька перевірених і легких способів:

Не сушити білизну в кімнаті. Краще це робити на вулиці, балконі або в нежитлових апартаментах. В крайньому випадку - слід закривати двері в кімнаті, в якій сохнуть випрані речі.

Застосовувати вологопоглиначі. Сучасний ринок пропонує спеціальне обладнання, осушувачі повітря (побутові , промислові , для басейнів ), яке поглинає зайву вогкість, фільтрує повітря і повертають його назад сухим в кімнату. Використовувати їх потрібно тільки після вимірювання рівня вологи за допомогою гігрометра. Ці агрегати здатні функціонувати в діапазоні температур від -10 до +35 градусів за Цельсієм.

Якщо залишилися питання - задайте їх нашим менеджерам по телефону: 067 455 05 73

06.03.2019

Рекомендовані товари

Коментарі 0