Чому в квартирі або будинку плачуть вікна і що робити?

Плачуть вікна - нагальна проблема, що зачіпає багато приватних квартир, будинків, а також офіси, магазини, перукарні і заклади іншого призначення. Особливо часто «сльози» течуть по склі віконних рам, зроблених із пластику, і найрясніше в холодні періоди року. Проблема полягає в тому, що метал, на відміну від скла, є поганим теплоізолятором. Тому по периметру конструкції скла промерзають і тим самим створюється ефект, відомий як «плачуть вікна». У кращому випадку поверхні покриті рідкісними крапельками роси, в гіршому - рідина струмочками стікає вниз, створюючи на підвіконні потьоки або навіть цілі калюжі.

Чому вікна плачуть, в чому полягає небезпека, що робити в першу чергу, як позбутися від неприємності раз і назавжди, а також навіщо радять постійно використовувати осушувач повітря - розписано детально в матеріалі нижче. Читайте!

Чому плачуть вікна небезпечні для людей і самого будинку?


Якщо не вникати в проблему, можна вирішити, що нічого серйозного, термінового і небезпечного в тому, що вікна плачуть, немає. Однак, таку думку помилкове і може спричинити за собою «море» неприємних наслідків.

Тому що ті, що плачуть вікна в квартирі / будинку:

псують і навіть повністю руйнують обробку стін і відкоси;

створюють оптимальні умови для появи і поширення грибка, цвілі;

сприяють «поселенню» в житлі вогкості і затхлого запаху;

збільшують втрату тепла, а значить «змушують» сильніше протоплювати кімнати;

«змазують» картинку за вікном і погіршують проходження природного світла.

Кожен з цих пунктів є не просто прикрим моментом, а фінансово витратною проблемою. Більш того, вогкість, важкий запах, цвіль і грибок - підривають як фізичне, так і емоційне здоров'я мешканців, що набагато серйозніше незапланованих матеріальних витрат.


Плачуть вікна: чому це відбувається


Ефект плачучих вікон може виникати з цілого ряду причин. Давайте розглянемо найглобальніші і поширені з них:

Зрушена точка роси

Коли температура всередині приміщення менше «точки роси», що міститься в повітряному середовищі пар конденсується і «опадає» на прохолодних поверхнях. Це, звичайно, не обходить і віконні конструкції. Дана обставина пояснює, чому обігрівальні прилади рекомендують встановлювати саме під підвіконням вікна. Адже таким чином теплі потоки повітря створюють своєрідне «покривало», яке затримує холод і одночасно з цим трохи прогріває скло.

Непрофесійно встановлені вікна

Недосвідчені або ненадійні монтажники можуть неправильно встановити вікно, тим самим порушуючи герметичність всієї конструкції. В результаті непрофесійного монтажу цілком може виникнути ефект плачучих вікон. Тому настійно рекомендують довіряти установчі роботи професіоналам з бездоганною репутацією.

Крім неправильної установки вікна можуть почати «плакати» через недостатню товщину профілю або числа камер, а також виробничого браку. Щоб виключити ці фактори зі списку, радять вибирати 3-камерні конструкції з широким профілем і ретельно перевіряти цілісність системи перед монтажем.

Поганий повітрообмін

Забита вентиляція, відсутні або рідко використовувані витяжки, а також нехтування провітрюванням - негативно впливає на повітрообмін, що також призводить до появи плачуть вікон. Адже через вентиляцію або відкриті вікна йде насичене вологою повітря, а натомість приходить свіже і сухе.

Що рекомендують? По-перше, почистити вентиляційну систему (зробити чистку можна самостійно, але краще за допомогою комунальних працівників). По-друге, при готуванні завжди включати витяжку. По-третє, кожен день робити провітрювання і бажано сквознякове (мінімум протягом 5-10 хвилин щодня, навіть коли за вікном мінусова температура).

Підвищена вологість

Оптимальним показником вологості для житлових кімнат вважається коефіцієнт в діапазоні 40-60%. Якщо в повітряному середовищі будинку відсоток вмісту повітряних парів перевищує 60%, на холодних поверхнях незмінно з'являється конденсат. Можна сказати, що поява цієї ознаки, навіть без гігрометра і інших народних засобів, свідчить про вогкість. А значить скоро почнуть з'являтися і активно розвиватися різноманітні небезпечні мікроорганізми (цвіль, грибок), а також плакати вікна.

Найчастіше ефект плачучих вікон виникає в приміщеннях, де активно використовується вода (кухня, ванна, пральня, прасувальна, майстерня). Але, якщо у всьому будинку рівень вологості перевищує рекомендовані норми, від вогкості і конденсату не захищена жодна кімната, включаючи дитячу і спальню.


Як позбутися від плачучих вікон?


Перш ніж вибрати спосіб боротьби з конденсатом, потрібно визначити, чому вікна плачуть. Тому перш за все слід визначитися з причиною «сліз» на склі.

Розберемо найбільш популярні і дієві методи позбавлення від плачучих вікон:

Забезпечення природної циркуляції повітря - для створення гарного повітрообміну, без необхідності відкривати стулки, радять встановити на віконну конструкцію припливне клапан. Він являє собою своєрідну щілину з заслінкою, що працює завдяки різниці між тиском на вулиці і всередині приміщення. Бувають накладними, щілинними, фальцевими. Дерев'яні вікна, до речі, не потребують приточного клапану, так як не виділяються абсолютною герметичністю, як пластикові системи.

Зменшення підвіконня. Цей спосіб позбавлення від плачучого скла актуальний тільки в тих випадках, коли опалювальний прилад встановлений під вікном. Занадто широке підвіконня перекриває надходження теплого повітря до скляних поверхонь, тому вони починають плакати. Бажано робити підвіконня такої ширини, щоб повітряні потоки від опалювального агрегату не зустрічали на своєму шляху ніяких перешкод.

Підвищення температури - якщо в кімнаті недостатньо тепло, вікна швидше за все будуть плакати постійно і сильно. Власникам житла з індивідуальним опаленням досить підсилити потужність приладів, а тим, хто використовує централізоване опалення - встановити додаткове обладнання для обігріву приміщень. Це, звичайно, підвищить рахунки за електрику, але при цьому створить більш здоровий мікроклімат в будинку і допоможе позбутися від плачучих вікон.

Удосконалення опалювальних приладів - мається на увазі оснастити обладнання конвекційним екраном, який дозволяє самостійно задавати напрямок руху теплих потоків. Завдяки простим тонким пластинам можна направити повітряні маси від обігрівача прямо на плачучі вікна.

Використання осушувача повітря - найефективніший і легкий спосіб зниження рівня вологості в будинку, контролю мікроклімату і, як наслідок, позбавлення від плачучих вікон. Увімкніть кліматичну техніку в кімнаті, де спостерігаєте «струмки» на склі, виставте оптимальні параметри вологості в межах 40-60% і дозвольте агрегату самостійно стежити за кількістю вмісту парів в повітряному середовищі.

Загальні рекомендації: 1. визначте причину, чому вікна плачуть; 2. усуньте джерело; 3. стежте за повітрообміном і температурою; 4. встановіть осушувач повітря.

З останнім пунктом, а саме вибором осушувача повітря для позбавлення від плачучих вікон і підтримки здорового клімату в будинку - допоможемо ми, консультанти інтернет-магазину «Maxton» . Телефонуйте: (098) 19-99-200.

15.01.2021

Рекомендовані товари

Коментарі 0