
Вологість є визначальним фактором комфортного перебування в житлі. Показники 45-65% оптимальні для гарного самопочуття людини. Якщо ж вологість повітря становить більше 70%, це шкідливо впливає не тільки на домашніх мешканців, але також на меблі і навколишні конструкції.
Підвищена вологість створює чудові умови для поширення бактерій, грибків і плісняви. А ці мікроорганізми в свою чергу викидають в повітря безліч спор, які потрапляючи в систему дихання людини, стають причиною частих захворювань і поганого самопочуття.
Чим загрожує підвищена вологість?
Невеликі потьоки і чорні точки - це вже ознака надмірної вологи в приміщенні. На думку експертів, шкідливі бактерії починають інтенсивне розмноження вже через 24-48 годин після виникнення.
Волога сприяє появі:
|
Бактерій - місцем їх проживання є штукатурка, плитка, паркет і т.д. Їх складно усунути, тому що антибактеріальні засоби часто не можуть до кінця з ними впоратися. |
|
Цвілі - забезпечує часті захворювання і погане самопочуття, а також призводить до появи і загострення простудних хвороб дорослих і дітей. |
Ще одним з головних «шкідників» є вогкість. Вона призводить до загострення сезонних та інфекційних захворювань, алергії і ГРВІ. Першими від надмірної вологи страждають юні мешканці будинку, а саме діти.
Вплив підвищеної вологи на дітей
Волога - один з головних чинників, що впливають на дитяче здоров'я. У приміщенні, де мешкає дитина, нормальна вологість повітря становить від 40% до 60%.
Надлишок вологи призводить до:
- захворювання бронхів;
- мігрені і головного болю;
- загального нездужання і нежиті;
- розладу шлунка;
- носових кровотеч.
Аномально вологе повітря стає причиною зниження температури в житлі і виникненню вогкості, що вкрай небажано взимку і в міжсезонні. Адже саме цей час загострює ризик переохолодження, яке призводить до частих застуд. Нормальні ж показники вологи, сприяють чистому диханню, усуненню нежиті, бронхіту і кашлю.
Хто також відноситься до зони ризику?
Надмірно вологе повітря небажаний:
- при алергічних захворюваннях;
- літнім людям;
- при гіпертонії і атеросклерозі;
- людям, що страждають від хвороб серцево-судинної системи.
Підвищена норма вологи в приміщенні - основна причина багатьох нездужань. Все тому, що вона призводить до загострення старих недуг, а також до виникнення нових. Зрозуміти причину цих хвороб часом дуже складно, адже після медикаментозного лікування всі симптоми знову повертаються.
Шкода теплого вологого повітря
Підвищена вологість в комплексі з високою температурою може привести до:
- судом і спазмів м'язів;
- непритомності і зниження артеріального тиску;
- втрати рідини і підвищення температури тіла;
- млявості, слабкості і дезорієнтації.
Вологе повітря має «щільну» консистенцію, воно відчувається фізично, викликаючи дискомфорт і перераховані наслідки.
Чим волога шкідлива приміщенню?
Надлишок вологи приносить небажані симптоми не тільки мешканцям, але також і навколишньому інтер'єру. Чим вона більша, тим швидше розвиваються цвілеві грибки.
Від високої вологи виникають:
- чорні точки на поверхні стелі і стін, частіше в кутових зонах;
- позеленіння шпалер;
- цвілий запах в оселі.
Надлишкова волога призводить до деформації паркетної підлоги, «набухання» дверей, які згодом погано закриваються і відкриваються. Речі в шафі, дерев'яні конструкції також уражаються грибками і бактеріями. А найбільше цвіль загрожує картинам і музичним інструментам.
Традиційні приміщення з підвищеною вологою:
- кухня - при приготуванні їжі;
- ванна - в процесі водних процедур;
- комора - при обмеженому доступі сонця;
- кімнати з акваріумами і квітами;
- приміщення, де сушиться білизна;
- підвальні і горищні приміщення.
Найчастіше цвіль і грибок загрожує ванній кімнаті. Все тому, що волога з теплом - чудові умови для виникнення хвороботворних мікроорганізмів. На кухні «під ударом» знаходяться обробні дошки, хлібниця, а також холодильник. Їх небезпека в тому, що мікроби швидко і легко потрапляють в організм через прийом їжі.
Як можна усунути підвищену вологість?
Спочатку слід провести деякі нескладні дії, а саме:
- провітрити кімнату;
- перевірити роботу сантехніки;
- оглянути стан вентиляційної системи;
- використовувати регулююче клімат-обладнання.
Також для боротьби з вологістю розроблені спеціальні осушувачі повітря, які можуть застосовуватися в будинках, квартирах і офісних приміщеннях. Ці прилади не тільки усувають зайву вологу, але і нормалізують її показники.
Осушувачі повітря можуть вирішити такі проблеми, як:
- знизити вологість у приміщенні;
- забезпечити комфортні умови перебування в житлі;
- усунути пил і бактерії в житлі.
Щоб краще дізнатися про підвищену вологість в кімнаті, її шкоду, а також роботу вологопоглинача, звертайтеся за допомогою одного з контактних номерів: 067 455 05 73
07.03.2019