Різні приміщення та різні норми вологості для них

При створенні правильного мікроклімату в квартирі, будинку, виробництві, офісі, магазині, закладі громадського харчування та будь-яких інших установах - підтримання рівня вологості в межах норми є обов'язковою умовою. Все тому, що відсоток вмісту водяної пари в атмосфері безпосередньо впливає на психічне та емоційне здоров'я людини, коректність роботи обладнання, цілісність предметів, зовнішній вигляд меблювання і в цілому інтер'єрі приміщення.

Контролювати рівень вологості своїми силами досить проблематично і складно, тому що на даний показник впливає величезна кількість чинників, починаючи від кількості присутніх в кімнаті людей, закінчуючи погодою за вікном. Простіше, легше і ефективніше за все для утримання потрібного відсотка вогкості використовувати кліматичне обладнання, а саме - осушувачі повітря, які бувають побутовими , промисловими і для басейнів. Ці прилади автоматично підтримують необхідний обсяг вологи в атмосфері, показують високий ККД, вимагають при цьому мінімальну кількість електроенергії і уваги з боку людини.

А ось що таке вологість, яка вона буває і який саме відсоток вважається нормою для приміщень тих чи інших призначень - розповість стаття нижче. Читайте!

Що таке вологість повітря і яка вона буває?


Вологість - це величина, яка показує, наскільки маси повітря насичені водяними парами. виділяють:


  • Абсолютну вологість (f) - параметр, що говорить про те, скільки фактично міститься в повітряному середовищі води. Даний показник традиційно вимірюється в грамах на один кубічний метр, рідше - в грамах на один кілограм.
  • Відносну вологість (φ) - величина, що вказує на відношення поточної абсолютної вологості повітря до максимальних показників абсолютної вологості саме при певній температурі. Говорячи простіше, це стан, коли починається конденсація рідини. Виражається в більшості випадків відсотками.

В даному випадку нас цікавить саме відносна вологість повітряних потоків, точно виміряти яку можна за допомогою гігрометра або народними засобами (другий варіант дає приблизні значення).

Який відсоток вологості вважається нормою для різних приміщень?


Вимоги до обсягу змісту водяної пари в повітрі встановлюються в залежності від того, для чого призначене те чи інше приміщення. Розглянемо детальніше:

Приватна квартира або будинок

Для житлових кімнат норми вологості коливаються в залежності від сезону року: в теплі періоди рекомендують утримувати показники в діапазоні від 40% до 55-60%, в холодні - в межах 30-45%. Саме при такому вмісті вологи в повітрі люди відчувають себе максимально приємно і комфортно. Такі норми рекомендовані для всіх кімнат будинку, включаючи апартаменти діток. Кімнатні рослини, до речі, теж добре відчувають себе в таких умовах.

*** Зверніть увагу: на час, коли людина, особливо юного віку, бореться із захворюванням, можна підвищити рівень вологості до 70%, але не вище.


Лікувальні установи

Вологість в межах 40-55% вважається нормою для приміщень, де люди лікуються, оздоровлюються або відновлюються після захворювань / травм. Такий мікроклімат також є ідеальним для співробітників подібних установ.


Аптека / аптечний кіоск

У закладах, де зберігається фармацевтична продукція, вкрай важливо підтримувати правильний мікроклімат. І в даному випадку це не рекомендації, а вимоги. Адже від температури і вологості в приміщеннях безпосередньо залежить якість, термін служби і цілісність ліків. Нормою є відсоток в діапазоні 40-60%.


Бібліотека, картинна галерея, музей, концертний зал

Книги, предмети мистецтва і місця, де проводяться концерти «люблять» вологість, що не перевищує 40-60%. У занадто сирих або сухих умовах не тільки погіршується самопочуття людей, але також можуть безповоротно зіпсуватися цінні предмети.


Басейн (громадський або приватний)

Приміщення з штучною водоймою спочатку є місцями з великим вмістом вологи в повітрі. Якщо не контролювати мікроклімат, тут постійно буде дуже сиро, а значить важко дихати і в цілому некомфортно перебувати. Нормою вологості для таких закладів вважаються показники в межах 50-60%, підтримувати які ефективно допомагають осушувачі повітря для басейну. Даний відсоток вмісту водяної пари в середовищі також рекомендований для салонів краси, спортивних залів, перукарень СПА та інших подібних центрів.


 Офіс

В офісних приміщеннях радять тримати вологість на рівні 40-60% (норми такі ж, як і для житлових кімнат). На співробітників офісу, а також техніку і всі предмети обстановки негативно впливає як підвищення, так і зниження рекомендованого відсотка.

Ми перерахували норми вологості лише для кількох приміщень. Що стосується виробничої галузі - тут все залежить від виду товару, що випускається.


P.S. Звертаємо вашу увагу на те, що вологість повітря всередині приміщень піднімається разом з температурою за вікном. Тому, щоб утримувати показники в межах норми, в теплі періоди року радимо використовувати осушувач повітря на регулярній основі. А в холодні сезони більш актуальна кліматична техніка з протилежним ефектом - зволожувачі .

На всі додаткові питання, що стосуються норм вологості, осушувачів і зволожувачів повітря - відповімо ми, менеджери інтернет-магазину «Maxton» . Для отримання безкоштовної консультації телефонуйте за номером: (098) 19-99-200.

02.12.2020

Рекомендовані товари

Коментарі 0