Вологопоглинач або осушувач: що дійсно допомагає

Дуже часто в житлових приміщеннях зустрічається підвищений рівень вологості повітря, через що можна помітити погіршення самопочуття, появу алергічних реакцій, задишку, загальну слабкість і навіть втому.

Підсушити повітря в приміщенні здатне спеціальне обладнання - вологопоглинач або осушувач . На сучасному ринку їх велика кількість, але який кращий і на що звернути увагу при покупці? Про це - далі в статті.

Поглиначі вологи: принцип роботи

Вологопоглиначі, які використовуються в невеликих будинках або квартирах, за зовнішнім виглядом нагадують упаковку або контейнер. Усередині осушувачів містяться абсорбуючі речовини і суміші.

Принцип роботи приладу простий: при надлишку вологості адсорбент накопичує частки води з повітря, після чого перетворює їх в соляний розчин і залишає в контейнері. В процесі експлуатації внутрішній картридж-поглинач зменшується і після використання вода просто виливається, а картридж або таблетка змінюється.

Переваги поглиначів вологи

Головні переваги агрегату - незалежна установка і відсутність необхідності приєднання до електричної мережі. Всі сучасні вологопоглиначі оснащені гіпоалергенними ароматизованими добавками. Додатково можна придбати спеціальні наповнювачі, які приберуть неприємний запах в приміщенні.

Завдяки тому, що апарат не вимагає приєднання до електромережі, не потрібно контролювати його роботу, а просто вчасно міняти картридж (в міру наповнення).

Недоліки вологопоглиначів

В першу чергу, до недоліків варто віднести невелику продуктивність. Наприклад, один картридж або таблетка розраховані поглинути до 500 мл вологи, тому потрібен постійний контроль за наповненням.

Ще один мінус - температура повітря в приміщенні. Устаткування працює тільки при плюсових температурах, в той час як осушувачі здатні функціонувати при будь-якому температурному режимі.

Осушувачі повітря: принцип роботи і особливості

Зайва вогкість призводить до небажаних наслідків не тільки зі здоров'ям людини, але і з мікрокліматом в приміщенні. Наприклад, може з'явитися грибок або цвіль. Увібрати зайву мокроту допоможуть осушувачі, які на сьогоднішній день є дуже ефективними і продуктивними.

На відміну від вологопоглинача осушувач працює тільки від електроживлення. Завдяки цьому пристрій може функціонувати безперервно і постійно підтримувати комфортний мікроклімат в кімнаті.

Переваги осушувачів:

  • висока продуктивність;
  • постійна нормалізація вологості повітря;
  • багатофункціональність (в тому числі сушіння білизни);
  • не потребує обслуговування;
  • не потребує зміні картриджів і таблеток;
  • має вбудовану систему безпеки;
  • очищення повітря від бактерій.

Якщо купується конденсаційний агрегат, то він може працювати тільки в діапазоні від + 15 ° C до + 35 ° C.

Яке обладнання вибрати?

Якщо рівень вологості в приміщенні перевищує 60%, то необхідно повітря підсушувати. Навіть постійне провітрювання не допоможе впоратися з надлишком вологи. Саме тому фахівці рекомендують застосовувати осушувач повітря, а не вологопоглинач.

Якщо вибирати між поглиначем вогкості і осушувачем, то слід звертати увагу на ефективність і продуктивність пристрою. Для великих приміщень і тих, рівень вологості в яких досягає 90%, найкраще купувати осушувачі . Також вони добре впораються з цвіллю і грибком.

Якщо залишилися питання і потрібна додаткова консультація фахівців - телефонуйте вже сьогодні: 067 455 05 73.

07.03.2019

Рекомендовані товари

Коментарі 0