Як осушити гіпсові плити та вироби з них осушувачами повітря?

Гіпс - один з найбільш затребуваних і поширених матеріалів. На відміну від інших будматеріалів, він має багато переваг. Гіпс не токсичний, без специфічного запаху, легкодоступний і простий у використанні. Але, незважаючи на всі плюси, є певні рекомендації, дотримання яких гарантує довговічність в експлуатації. Найголовніше - правильно сушити вироби. Як це робити? Про це ви дізнаєтесь із статті.

Універсальність матеріалу

Не просто так гіпс у всьому світі є таким популярним в будівництві. Люди ще з давніх-давен почали застосовувати матеріал, завдяки його корисним властивостям. Спочатку гіпс активно використовували художники для створення скульптур, пізніше дизайнери оцінили його властивості і почали застосовувати в своїй роботі. Найбільш прийнятна сфера - проведення ремонтних робіт.

Сьогодні популярні гіпсокартонні плити - відмінний матеріал для вирішення проблеми кривих стін або створення красивої панельної стелі. Чому ж гіпсокартонні плити такі важливі? Тому що цей спосіб найбільш вигідний і економний, а також дозволяє обійтися без допомоги висококваліфікованих фахівців. До того ж, можна заощадити чимало часу.

Гіпсокартонні плити - відмінний матеріал для самостійного проведення ремонту, з ним впорається кожен початківець будівельник.

 

Як правильно сушити?

Щоб ваш ремонт довго радував і не приносив клопоту, важливо знати правила сушіння виробів, щоб під час роботи не отримати небажані дефекти. Важливо поставитися з усією пильністю до питання, тому що однаково небезпечно не тільки недосушити гіпс, а й пересушити його. Коли ви обробили гіпсом поверхню, всередині залишається волога, яку важко висушити без спеціальних інструментів і знань. У приміщенні, де відбувається ремонт, рівень вологості повітря понад 60%, що не дозволяє виробам висохнути самим собою, для цього є чимала ймовірність осідання додаткової вологи на їх поверхні.

Якщо ж в приміщенні досить сухо, тобто рівень вологості менше 60%, це не означає, що поверхня швидко висохне. Процес займе багато часу - до тижня. А замовник, як правило, не хоче довго чекати. Само собою, сушка без спеціальних інструментів - це варіант для тих, хто займається ремонтом свого власного приміщення або робить це в якості хобі. Професіонал же - співробітник будівельної компанії або бізнесмен - не може собі дозволити таку методику. До того ж, сушка в природних умовах може призвести до деформації поверхні.

Сушити правильно потрібно починаючи з 25 до 30 градусів і поступово доводити до 32. І тільки тоді, коли відсоток вологості всередині виробу складе не більше 5-10%, можна бути впевненим, що мінлива температура приміщення не вплине на кінцевий результат. Важливо також не поспішати фарбувати виріб до повного випаровування вологи, так як фарба буде злазити.

 

Три найефективніших методи сушки

Отже, ми остаточно відкинули варіант осушення без спеціальних інструментів, як самий непридатний. Але як же впоратися з проблемою?

Варіант 1

Використання гарячого повітря. Для цього найчастіше застосовують тепловентилятори. Такий метод дозволяє позбутися від вологи в гіпсокартонних плитах. Але через це підвищується вологість в приміщенні, що теж неприємно.

Варіант 2

Застосування витяжки паралельно з тепловентиляторами. Цей спосіб краще справляється із завданням, але є енерговитратним. 

Варіант 3

Найефективніший метод - скористатися надійним осушувачем повітря. Вологе повітря з приміщення надходить в пристрій, який видає в результаті осушене повітря. Ці прилади економні, ними легко користуватися, можна також налаштувати параметри для свого приміщення. Додаткові функції - очищення повітря і таймер роботи.

Правила вибору осушувача повітря

Наполегливо рекомендуємо звернутися за допомогою до фахівців. Щоб правильно висушити гіпсокартонні вироби, потрібно розрахувати всі умови: температуру приміщення, вологість повітря, тривалість процедури.

  1.  

Для виробничих приміщень краще вибирати прилади з металевим корпусом. Їх вартість починається від 15000 грн. Для невеликої майстерні скульптора можна придбати варіант і дешевше.Нормальна вологість в кімнаті і чим відмити цвіль на стіні

Відеоогляди на все осушувачі повітря, порівняння моделей

Рейтинг побутових осушувачів повітря в магазині Maxton - Осушувач повітря Electrolux EDH-25LОсушувач повітря Maxton MX-12sОсушувач повітря Maxton MX-12 smart

Способи позбутися зайвої вологості в приміщенні. Статті, Відео Порівняння, Досліди.

Як швидко і ефективно позбутися від зайвої вологи

07.08.2019

Рекомендовані товари

Коментарі 0