Осушувач повітря: навіщо він потрібен і як його вибрати?

Забезпечити комфортне проживання в будинку неможливо без безпечного мікроклімату в приміщенні. Температура і вологість повітря - основні показники, що визначають атмосферу в квартирі. Так надмірна сухість може дати поштовх розвитку захворювань дихальної системи.

Вологість понад норму - шлях до появи грибка і цвілі на стінах, псування меблів та інших предметів інтер'єру. Також, вогкість є джерелом для життя небезпечних мікроорганізмів. Кращий шлях уникнути всіх цих негативних наслідків - купити осушувач повітря!

Чим небезпечний високий рівень вологості в квартирі?

Якщо в будинку є вогкість, то її можна помітити по конденсату на вікнах, затхлому запаху від речей, поганому стану книг і навіть за прискореним псуванням продуктів. Але найгірше це те, що в умовах підвищеної вологості на стінах розвивається грибок і пліснява.

Згубні спори шкідливого нальоту на шпалерах негативно позначаються не тільки на всіх предметах в приміщенні, а також небезпечні для здоров'я людини. Позбутися від такої проблеми неймовірно складно, тому дуже важливо стежити за рівнем вологи в приміщенні.

В опалювальний період батареї в основному добре справляються з вогкістю в приміщеннях. Але в осінньо-весняний час рівень вологості в кутових квартирах, а також на перших поверхах і в приватних будинках може досягати 90%. Близькість водоймища або басейну у дворі погіршує ситуацію і стіни починають сиріти незважаючи на достатню вентиляцію в будинку.

Найшвидший і ефективний спосіб регулювати ступінь вологості в приміщенні - використовувати побутовий осушувач повітря. Для басейнів, великих складів і виробництв потрібен габаритний осушувач повітря. Він знижує рівень вологи до оптимальних показників в короткі терміни. У квартирах і невеликих будинках буде доречною компактна побутова модель. Осушувач повітря не дозволяє вікнам запотівати, захищає меблі від надмірної вологи і запобігає розвитку цвілі і грибка.

Навіщо потрібен осушувач повітря?

За добу організм втрачає близько 900 грамів вологи. Це норма, при якій людина відчуває себе комфортно. У вологому середовищі втрата води мінімальна, організм недостатньо очищається, що негативно позначається на загальному самопочутті. Також вогкість в будинку створює додаткове навантаження на серце.

Волога атмосфера в приміщенні - джерело для поширення грибка. Цвіль «розквітає» на шпалерах і в'їдається в стіни за лічені місяці. Позбутися ж від такої проблеми вкрай складно. Але найбільшу небезпеку спори грибка становлять не для інтер'єру будинку, а для легенів людини. Астма, бронхіт, часті алергічні реакції - наслідки постійної вогкості в приміщенні.

У зоні ризику, за умови проживання в будинку з високою вологістю, люди з остеохондрозом і артритом. Сирість погано впливає на стан суглобів. Також багато різновидів цвілі з часом набувають патогенну форму, вкрай небезпечну для здоров'я людини.

Важливо, щоб рівень вологості в приміщенні не перевищував 60-70%. В іншому випадку, неминуче розмноження цвілі і грибка на шпалерах, меблях. Видалення спор вимагає тривалого і дорогого ремонту.

Також вогкість в будинку провокує прискорене псування продуктів. Борошняні вироби, цукор, борошно і молочні продукти стають непридатними в кілька разів швидше, ніж звичайно. Тому такі місця для зберігання їжі, як кухня і комора, особливо потребують налагодженого мікроклімату.

Принцип роботи та види осушувачів повітря

Адсорбційні осушувачі повітря. Прилади вбирають воду завдяки спеціальним речовинам, серед яких силікагель або активований оксид алюмінію. Сорбенти потребують заміни після тривалої експлуатації. Популярний різновид цієї групи - роторний осушувач. Перевагою виробу є те, що він може функціонувати при температурі нижче нуля. Прилад найбільш ефективний в невеликих приміщеннях, таких, як: шафа, комора, контейнери для білизни.

Невеликий електродвигун дозволяє ротору обертатися і розмішувати речовини всередині. Процес осушення безперервний, повітря абсорбується всередині та виходить сухим і трохи теплим. Другий потік виходить у вигляді пари на вулицю.

Конденсаційні осушувачі повітря. Прилад складається з радіатора, випарника, конденсатора і вентилятора. Вентилятор направляє повітря на випарник, де він охолоджується. Утворений конденсат стікає в спеціальний контейнер, який після заповнення рідиною потрібно спустошувати. Якщо резервуар заповнений, осушувач автоматично вимкнеться.

Осушувачі з методом асиміляції. Схема роботи приладу: тепле повітря виводиться за межі приміщення разом з вологою, а з вулиці надходить свіже повітря. Для будинків з підвищеною вологістю така модель буде малоефективна.

На що варто звернути увагу при виборі осушувача повітря?

Продуктивність осушувача повітря - показник, який визначає, скільки вологи здатний поглинути прилад в літрах за добу або за годину. Від продуктивності залежить потужність і споживання електроенергії апаратом. Дуже важливо, вибрати прилад в залежності від розмірів приміщення і кліматичних умов. Необхідна продуктивність розраховується за формулою: площа квартири х на 0.7 = продуктивність в літрах в день. Наприклад, при площі в 30 м2 формула буде такою: 30 * 0.7 = 21 (літр на добу).

Обмін повітря - позначає кількість повітря, яке проходить через осушувач за певну кількість часу (м3/год). Наприклад, для житла в 50 м3 потрібен осушувач з повітрообміном не менше 150-200 м3/год.

Ступінь шуму. Середній діапазон шуму в побутових приміщеннях повинен бути в діапазоні 40-45 дБ. Ці показники не дратують слух і прийнятні в житлових приміщеннях. Важливим є те, що рівень шуму залежить від потужності приладу. Практично безшумна модель не буде збирати вологи більше, ніж 7-10 літрів в день.

Обсяг резервуара. Великий бак осушувача потрібен в приміщеннях з великою площею та надмірною вогкістю (басейни, лазні, підвали, погреби та душові). Якщо резервуара буде недостатньо, то зливати воду доведеться занадто часто.

Спосіб установки, вага і габарити установки. Мобільні осушувачі невеликих розмірів будуть дуже доречні в квартирах. Такі апарати можна переміщати в разі потреби. Настінний монтаж потрібен в складських приміщеннях, оскільки подібні прилади займають досить багато місця і мають високий рівень шуму.

І останній важливий момент - дизайн осушувача повітря. В силу специфіки роботи, прилад завжди знаходиться на виду. Сучасні технології пропонують моделі різних форм і кольорів. Тому нескладно знайти осушувач повітря, який ідеально впишеться в будь-який інтер'єр.

Залишилися питання, зв'яжіться з нашими консультантами.Який осушувач краще купити для боротьби з цвіллю і грибком

Правильна відносна вологість повітря в будинку

Гарантуємо 100% якості на кожен осушувач повітря

Рейтинг побутових осушувачів повітря в магазині Maxton - Осушувач повітря Zanussi ZDH-12LОсушувач повітря Ballu BDA-70LОсушувач повітря MyCond Roomer 12

Способи позбутися зайвої вологості в приміщенні. Статті, Відео Порівняння, Досліди.

07.03.2019

Рекомендовані товари

Коментарі 0