Як просто та швидко визначити вологість в домашніх умовах?

Від вологості повітря в житлових приміщеннях безпосередньо залежить здоров'я і настрій людей. Нормою для людини вважаються показники в межах 30-45% і навіть невелике відхилення від цих параметрів в будь-яку сторону може «принести» з собою цілий список неприємних наслідків.

Тому важливо регулярно стежити за рівнем вмісту вологи в повітрі, щоб в разі підвищення або пониження невідкладно вжити заходів. А як найпростіше визначити вологість самостійно в домашніх умовах і розповість стаття нижче. Читайте!

Яка вологість вважається нормою в різних кімнатах будинку?

Як вже було сказано вище, нормою для людини є вологість в межах 30-45%. Але в деяких приміщеннях цей діапазон може трохи змінюватися. В даному випадку все залежить від призначення кімнати і від того, для кого вона призначена.

Наведемо приклад, скільки повинно бути процентний вміст вологи в повітрі для комфорту людей і збереження обстановки. Отже, в: вітальні, ванні і кухні - 45-60%; спальні дорослих - 40-50%; кабінеті, бібліотеці - 30-40%; дитячій кімнаті - 45-60%.

Утримувати показники в таких рамках, без використання сучасних «помічників», досить складно. Адже рівень вологості залежить від цілого ряду зовнішніх чинників: погоди; періоду року; кількості людей в кімнаті; наявності кімнатних рослин / акваріума; кількість прання або готування і т.д.

Встежити за всім нереально складно. А ось довірити контроль вологості спеціальній кліматичній техніці і зробити процес автоматизованим - цілком реально і просто. Якщо в квартирі або будинку занадто сиро, слід включати побутової осушувач , а коли, навпаки, надмірно сухо - зволожувач повітря . Це інноваційне обладнання, яке самостійно визначає рівень вологості в приміщенні і при відхиленні від заданих параметрів підвищує або знижує показники. І при цьому техніка не вимагає постійної участі людини, спеціального обслуговування або складного догляду.


До чого призводить підвищення або зниження вологості повітря?

Як занадто «мокра», так і надмірно суха атмосфера негативно впливає не тільки на мешканців житла, а й на саме приміщення.

Коли сиро: з'являються і активно розвиваються шкідливі утворення (цвіль, грибок); погіршується самопочуття алергіків; загострюються захворювання серця і дихальних шляхів. Плюс до всього, одяг і всі текстильні елементи інтер'єру наповнюються важким затхлим запахом і псуються.

Коли сухо: у людини пересихають слизові оболонки; утруднюється дихання; знижується імунітет; погіршується робота нирок; збільшується можливість появи дисбактеріозу. У сухій атмосфері пил не сідає на поверхні, а літаючи в повітрі, прямо відправляється через органи дихання в організм людей (що також не є приємним і корисним моментом). Що стосується обстановки будинку, дерев'яні меблі та інші деталі з дерева, починаючи розсихатися і тріскатися, незмінно псуються.

У підсумку, як підвищений, так і знижений рівень вологості шкодить людині і обстановці приміщення. Тому слід регулярно контролювати ці показники, а як просто визначити вологість в домашніх умовах - дізнавайтеся далі.

3 простих способи, як визначити рівень вологості в домашніх умовах

Є безліч методів, як встановити вологість в приміщенні своїми силами, але ми розглянемо найбільш легкі і доступні всім варіанти.

1. Визначити вологість гігрометром

Гігрометр - це спеціальний прилад, який визначає рівень вологості повітря в закритому приміщенні. Він працює з похибкою до 1% і крім вмісту вологи в навколишній атмосфері показує температуру, час, атмосферний тиск, а також інші параметри в залежності від моделі пристрою. Де можна купити гігрометр? У будь-якому супермаркеті, будівельному або господарському магазині (це далеко не рідкісний товар).


2. Визначити вологість в будинку за допомогою термометра

Немає гігрометра? Не проблема. Використовуйте звичайний термометр (ртутний або спиртовий). Він показує дані з похибкою більше 1%, але загальне уявлення про мікроклімат в будинку ви будете знати.

Отже, щоб визначити вологість термометром, виконайте ряд дій:

Залиште в кімнаті термометр на 10-15 хвилин і потім зафіксуйте дані. Таким чином виміряйте температуру повітря в інших кімнатах будинку / квартири.

Шматочок вати або тканини змочіть теплою водою і оберніть нею нижню частину термометра (ту ділянку, де знаходиться робоча рідина).

*** Радимо змочувати ганчірку в дистильованої воді, тоді показання будуть більш точними.

Використовуючи вентилятор або просто обдуваючи пристрій вручну прохолоджуйте термометр, поки температура не перестане опускатися. Отримані дані знову запишіть.

Відніміть з даних, знятих з вологого пристрою, дані сухого і запишіть різницю.

Візьміть таблицю Ассмана, по вертикалі знайдіть «суху» температуру, по горизонталі - різницю значень. Визначте точку перетину - ось така вологість на даний момент у вашому домі.

Наведемо приклад: вологий - 21 ° С, сухий - 25 ° С. Різниця - 4 ° С. Вологість - 70% (сильно перевищує норму)


3. Визначити вологість звичайною склянкою з водою

Результати такого способу не дуже точні, але приблизну картинку він показує і до того ж є елементарним.

Як це зробити:

Наповніть скляну тару до країв водою.

Поставте ємність на 30 хвилин в холодильник, щоб температура рідини опустилася до + 5 ° С.

Встановіть ємність з водою в кімнаті, але бажано подалі від кліматичного обладнання ( кондиціонера , батареї, конвектора )

Після того, як ви поставите прохолодну тару в приміщенні, на її скляних стінках тут же утворюється конденсат. Далі потрібно простежити за ним. Якщо краплі зникнуть за 10-15 хвилин - в кімнаті дуже сухе повітря, якщо процедура затягнеться, навпаки - занадто сиро. При нормальному обсязі вологи - конденсат не утворюється, а якщо і з'являється, то практично миттєво випаровується.


Робимо висновок: після того, як ви визначите, що вологість повітря не відповідає нормам, радимо відразу вжити заходів. Тобто або підвищити показники або знизити. А найкраще вам з цим допоможуть «розумні» пристрої: осушувач або зволожувач .

А зробити правильний вибір і купити кліматичне обладнання, яке створить у вашому будинку комфортний мікроклімат, допоможемо ми, інтернет-магазин «Maxton» . Телефонуйте: (098) 19-99-200.Як прибрати вогкість в будинку

Висока вологість в квартирі - наслідки, методи вирішення

Які Осушувачі ефективні? Виберіть тут

Рейтинг побутових осушувачів повітря в магазині Maxton - Осушувач повітря Electrolux EDM-25LОсушувач повітря Maxton MX-12 smartОсушувач повітря Zanussi ZDH-40L

Все про осушенні приміщення. Статті, Відео Порівняння, Досліди.

Краще рішення - це осушувач повітря. Відгуки. Відео огляди тут - Осушувачі повітря для офісуОсушувачі повітря для офісуОсушувачі повітря для басейну

Позбутися від плачуть стін на грибка

26.08.2020

Рекомендовані товари

Коментарі 0