Типи осушувачів повітря і принципи осушення

Що таке осушувач повітря? Це багатофункціональний пристрій для боротьби з грибками, цвіллю і іншими неприємними проблемами, що виникли при підвищеному рівні вологості повітря в приміщенні. При виборі тієї чи іншої моделі не всі покупці приділяють належну увагу особливостям і типам таких пристроїв. Давайте розберемося більш детально.

Напевно, всім відомо, що нерегульована вологість повітря в приміщенні призводить не тільки до псування матеріалів, але може нашкодити здоров'ю людини, яка постійно відчуває головний біль, утруднене дихання, не виключена й поява алергічних реакцій. Щоб уникнути подібних проблем, досить придбати осушувач. Крім побутових, є і промислові моделі, які відмінно справляються з осушенням приміщень при будівництві і ремонтних роботах.

Перш ніж обзавестися осушувачем, потрібно розуміти, який тип осушення повітря вам потрібен. Мікроклімат в кожній квартирі та будинку може відрізнятися. Залежно від конкретних умов, виділяють три принципи осушення: асиміляційний, конденсаційний, абсорбційний. Поговоримо про кожен тип більш детально.

Принцип асиміляції 

В основі - система вентиляції (повітрообмін між приміщенням і вулицею). Принцип дії полягає в наступному: вологе повітря, надходячи на вулицю за допомогою вентиляції, повертається назад в будинок вже очищеним. Незважаючи на те, що агрегати, що працюють за цим принципом, найпоширеніші, у них є слабке місце. Це втрата теплової енергії під час виходу вологого повітря з приміщення, а також нагрівання свіжого з вулиці. При нельотній погоді користуватися таким типом осушувача неможливо, що є ще одним недоліком даної системи.

Конденсаційний принцип

В основі - збір конденсату в спеціальний бак. Особливість осушувача в тому, що за короткий час осушувач прибере всю вологу з повітря. Рівень вологи з такою технікою можна нормалізувати, якщо температура в приміщенні буде вище 10-15 градусів.

 

Принцип дії: пристрій за допомогою двигуна притягує вологе повітря з приміщення. Коли волога потрапляє у випарник, вона охолоджується за допомогою холодоагента. Осушене і холодне повітря поступово стає теплим і виводиться в квартиру через конденсатор. Але така технологія осушення не скрізь може бути застосована. Наприклад, для малих приміщень модель цього типу краще не використовувати, тому що повітря, яке виходить, має температуру на 2-5 градусів вище. Такий прилад краще застосовувати для осушення басейнів. 

 

З недоліків ще варто виділити неможливість використовувати техніку в приміщеннях з температурою нижче 10 градусів. Для цього вдаються до допомоги осушувача з адсорбційним типом.

Адсорбційний принцип.

В основі - видалення вологи за допомогою спеціальних адсорбційних речовин. Це відмінний варіант для підвальних приміщень, складів, комор, де температура не перевищує 10 градусів.  

 

Принцип роботи: повітря в приміщенні нагрівається за рахунок ротора з адсорбентом, останній вбирає вологу і видає чисте повітря. Так як адсорбент може наповнюватися вологою самостійно, його доводиться регулярно міняти. 

 

Особливістю адсорбенту є його здатність до регенерації за допомогою обробки гарячими потоками повітря, які його осушують. Також, як і в конденсаційному типі, отримане повітря буде на кілька градусів тепліше. Тут відбувається збереження енергії. Холодний потік нагрівається за рахунок теплоти від ротора і гарячого потоку повітря при реакції з адсорбентом. В даному осушувачі є спеціальний картридж-накопичувач, який необхідно міняти раз на кілька тижнів (на підприємствах - раз на добу).

Ознайомившись з даними типами осушувачів, ви вже можете визначити, який пристрій підійде найбільше. Якщо ж виникли питання, ви можете проконсультуватися з фахівцями. Щоб підібрати надійний і якісний осушувач, переходите на сторінки нашого інтернет-магазину (вигідні ціни на моделі іноземного виробника).

07.08.2019

Коментарі 0