Що краще для будинку: вологопоглинач або осушувач?

Підвищена вологість в квартирі або будинку - проблема, з якою зустрічаються багато власників приватних осель. Особливо добре «приживається» вогкість у ванній кімнаті, на кухні, в підвалі і на горищі. Холодні поверхні покриваються конденсатом, з'являється цвіль і важкий запах вогкості. Самі домочадці також відчувають занадто високу вогкість в повітрі - загострюється алергія і інші хронічні захворювання, виникає задишка, постійна втома і слабкість. Тому закривати очі на вогкість в приміщеннях вкрай небезпечно як для людей, які проживають в будинку / квартирі, так і для самої обстановки.

Виявили вогкість? Відразу виникає інше питання, як найпростіше її позбутися і в ідеалі назавжди. Найлегший і при цьому дієвий спосіб побороти вогкість - встановити побутовий осушувач або вологопоглинач. Що це за техніка, в чому особливості кожного пристрою - розглянемо в статті нижче. Читайте!

Вологопоглинач: в чому особливості

Вологопоглинач являє собою своєрідний контейнер, наповнений абсорбуючим речовиною, тому його ще часто називають «абсорбент вологи».

Як працює вологопоглинач?

Принцип роботи цього кліматичного обладнання елементарний - прилад з повітря витягує молекули води і «укладає» їх усередині себе. Далі зібрана рідина вступає в контакт з абсорбуючим речовиною, перетворюючи її в сольовий розчин. Таким чином з часом таблетки або картриджі вологопоглинача переходять в рідкий стан і вимагають заміни.

Де використовують?

Ємність з силікагелем активно встановлюють в кімнатах будинку / квартири, включаючи шафи, комори та інші закриті конструкції. Але, крім цього, мішечки з абсорбентом дуже популярні серед автовласників, адже з їх допомогою можна прибирати з салону зайву вологу і тим самим зберігати в цілісності внутрішній інтер'єр (простіше і дешевше купити вологопоглинач, ніж міняти повністю оббивку салону).

У чому переваги вологопоглинача:

не вимагає підключення до електромережі, тобто не потрібно витрачатися на оплату електрики;

встановлюється в будь-якому місці, без використання кріплення і залучення фахівців;

не потребує спеціального догляду або постійного контролю з боку людини;

варто, в порівнянні з іншим кліматичним устаткуванням, відносно недорого;

не займає багато місця в кімнаті, що дуже актуально для будинків і квартир «скромною» квадратури.

Крім того, сучасні моделі вологопоглиначів, як правило, включають ароматичні добавки, що дозволяє не тільки осушувати повітря в приміщенні, але також насичує його приємним запахом.

Які недоліки є у вологопоглинача:

Невелика продуктивність - наприклад, таблетка 300-450 g осушує повітря максимум на 500 ml.

Повільна робота - витягує навіть невеликий обсяг вологи з атмосфери кілька тижнів.

Постійна заміна картриджів - потрібен час, щоб знайти потрібний «поглинач», купити його і своєчасно замінити.

Ще один «мінус» вологопоглиначів - вони можуть працювати тільки при плюсових температурах, тому не у всіх приміщеннях будинку / квартири ці пристрої будуть ефективні.


Осушувач повітря: детальний огляд техніки

Осушувач повітря - сучасне кліматичне обладнання, яке відноситься до розряду «розумної» техніки. Принцип роботи техніки безпосередньо залежить від типу пристрою: деякі прилади функціонують за принципом «охолодження», інші - «адсорбції».

Розберемо кожну групу:

1. Охолодження. За принципом охолодження повітряних потоків, при якому водяна пара перетворюється в звичайну рідину, працюють 2 типи осушувачів:

  • Пельтьє - охолоджує повітря шляхом проведення його через провідники електроструму.
  • Компресорний - працює, як холодильник або кондиціонер , тобто холодоагент розширюється і охолоджується завдяки циркуляції в замкнутій мережі.

Компресорний осушувач - більш тихий, Пельтьє - більш продуктивний, але енерговитратний.

  2. Адсорбція. Принцип роботи тут, як і у вологопоглинача, заснований на здатності деяких матеріалів поглинати вологу. Адсорбційні осушувачі працюють практично безшумно, споживають мало електроенергії, виділяються хорошою продуктивністю, здатні функціонувати в широкому діапазоні температур, є простими і легкими у використанні. Крім того, вони на 5-7 ° С підвищують температуру повітря, що в холодні періоди року дозволяє економити на опаленні . Але при цьому обладнання постійно вимагає заміни сорбенту.

*** Якщо порівнювати ці дві групи, то перша в плані грошових вкладень і ефективності є більш вигідною покупкою.

Переваги осушувача повітря:

може працювати безперервно і як при плюсових, так і при мінусових зовнішніх температурах;

ефективно осушує повітря навіть у великих і дуже сирих приміщеннях (з вологістю більше 90%);

дуже швидко втягує вологу з атмосфери, доводячи рівень вологості до потрібної планки;

функціонує в автоматичному режимі, тобто самостійно утримує вологість в потрібних рамках;

оснащений безліччю зручних опцій (авторестарт, таймер, захист від перевантаження, заповнювання бака і ін.).

не вимагає спеціального обслуговування - досить лише іноді спустошувати бак з конденсатом;

виглядає лаконічно і модно, тому не псує загальний інтер'єр кімнати.

Більш того, деякі сучасні моделі оснащені іонізатором, який очищає повітря від бактерій і мікробів. Тому осушувач не тільки робить мікроклімат у будинку або квартирі значно більш сухим, але також здоровим. А якщо ви купите прилад ще й з дренажною системою, вам взагалі не доведеться витрачати час на обслуговування пристрою, адже всю зібрану вологу він буде відразу зливати в каналізаційну систему.

«Слабкі» сторони осушувача:

Працює від електромережі, але варто сказати, що споживає прилад електрику дуже економно.

Має високу ціну, якщо порівнювати з вологопоглиначем (особливо багатофункціональні моделі).

Не варто також забувати і про повітряні фільтри, які хоч і є багаторазовими, але в будь-якому випадку з часом приходять в непридатність.


Робимо висновок: що краще вологопоглинач або осушувач

Перше, з чим варто визначитися перед покупкою техніки - для чого вона вам потрібна. Якщо потрібно прибрати вологу в шафі або невеликій кімнаті, де незначний вміст вологи в атмосфері - з цими завданнями успішно справляється вологопоглинач.

Але, якщо ваше житло «схильне» до появи вогкості (наприклад, квартира розташована на першому поверсі або будинок знаходиться поблизу водойми) і необхідно регулярно контролювати рівень вологості - купуйте тільки осушувач . З цим пристроєм ви зможете створювати в приміщенні комфортний мікроклімат, не докладаючи до цього ніяких зусиль.

А ось який осушувач повітря краще вибрати для вашого будинку або квартири, підкажемо ми, співробітники інтернет-магазину «Maxton» . Телефонуйте: (098) 19-99-200.Методи від грибка, цвілі і вогкості в будинку

Яка вологість повинна бути в кімнаті

Великий вибір побутових і промислових осушувачів повітря

Осушення приміщення. Запобігання появи цвілі і грибка?

Позбутися плачучих стін та грибка

27.08.2020

Рекомендовані товари

Коментарі 0