Як швидко та правильно сушити штукатурку?

Будь-який ремонт у будинку або квартирі є тривалим і серйозним заходом, підходити до якого слід грамотно і відповідально. Поспіх в даному процесі не доречний, але є етапи, наприклад, сушка штукатурки, які можна прискорити, щоб швидше перейти до іншого кроку і скоріше закінчити ремонтні роботи. Але тут потрібно знати, як оперативністю не погіршити якість обробки стін. Про це і поговоримо детальніше в статті - читайте далі!

Штукатурка: помилки і особливості сушіння


Штукатурка, так само, як і шпаклівка, в період приготування і обробки потребує спеціальної уваги. Наприклад, при замішуванні важливо чітко вимірювати кількість води, щоб згодом її надлишки не виступали на поверхнях (особливо при нанесенні розчину товщиною більше 2-3 см). А видалити виступаючу на стінах вологу самостійно, без використання додаткових пристроїв, практично неможливо. До того ж, якщо сушити штукатурку неправильно, це незмінно спричинить за собою ряд негативних наслідків, а саме:

поява тріщин на стінах і навіть відшаровування матеріалу;

виникнення пор на поверхнях (є результатом поверхневого висихання);

розвиток грибка і цвілі через підвищений вмісту вологи в повітрі.

Важливо сказати, що вирахувати точний час сушки штукатурки в кімнаті досить складно, так як на даний процес впливає безліч факторів. Наприклад, погода за вікном, якість будівельного матеріалу, товщина накладаючого шару та інші моменти. Зробити це важко, особливо людині, яка не займається ремонтами на професійному рівні, але все ж реально. Для цього необхідно вивчити теоретичний матеріал, а потім за допомогою спеціальної формули зробити розрахунки. Інший, більш простий варіант - звернутися за консультацією до досвідчених ремонтників.

Як сушити штукатурку своїми силами грамотно?


Є безліч способів висушити оздоблювальні матеріали та таким чином прискорити час проведення ремонтних робіт, але ми зупинимося на найпростіших, популярних і дієвих.

Спосіб №1 - сушка штукатурки без вкладень

Традиційним і нескладним варіантом, який використовується будівельниками повсюди і постійно, є звичайне провітрювання приміщення. Завдяки хорошій циркуляції повітря з кімнати виводиться зайва рідина, що в свою чергу прискорює сушку штукатурки, знижує рівень вологості і запобігає появі шкідливих утворень.

Спосіб елементарний і не вимагає фінансових вкладень, але працює тільки в тому випадку, коли повітрообмін проводиться постійно і температура повітряних потоків тримається в потрібних межах. Тому, щоб сушити штукатурку таким методом, доведеться підлаштовуватися під погоду і постійно стежити за цим.


Спосіб №2 - сушка штукатурки за допомогою нагрівання


Професійні будівельні компанії протягом десятиліть використовують для сушки штукатурки спеціальне обладнання - теплові гармати. Варіант перевірений і ефективний, але при більш «близькому розгляді» відкривається не з кращого боку, тому що веде за собою масу неприємних наслідків.

Що це взагалі за пристрій? Теплові гармати представляють собою невеликі за розмірами установки, дуже нагадують звичайні тепловентилятори. Осушують повітря вони швидко, але і споживають при цьому величезна кількість електроенергії, тому на оплату електрики доведеться істотно витратитися (витрачають від 2 до 1500 і навіть більше кВт за годину).

Як працюють теплові гармати? Прилади втягують повітряні потоки і проводять через розпечену спіраль, яка нагріває повітря і видаляє тим самим з нього зайву вологу. В результаті - в приміщення повертаються сухі і трохи теплі маси, що прискорює час сушки штукатурки.

У чому особливості даного способу:

категорично не можна направляти теплову гармату на стінну обробку;

агрегати вимагають постійного контролю з боку людини (включити і залишити не можна);

необхідно самостійно стежити за температурою всередині, щоб шпаклівка висохла рівномірно.

Ще один нюанс, який необхідно врахувати при використанні теплових гармат - повітря, що надходить з навколишнього середовища, не повинне бути холодним. Тому що холодні потоки в поєднанні із пристроєм не осушують атмосферу, а, навпаки, підвищують рівень вологості. В даному випадку з'являється вогкість і всі супутні їй проблеми.


Спосіб №3 - найефективніша і вигідна сушка штукатурки


Перший варіант безкоштовний, але не дуже дієвий, другий складний і витратний, а третій - «золота середина», тобто показує хороші результати і при цьому не вимагає великих матеріальних витрат. Про що мова? Про промислові осушувачі повітря . Даний тип кліматичного обладнання, незважаючи на відносно «молодий вік», активно використовується будівельними компаніями по всьому світу. Адже завдяки цій техніці можна за лічені години знизити рівень вологості в приміщенні, навіть за умови, що вогкість усередині досягає 100%.

Що являє собою прилад? Промислові осушувачі є економічними в плані енергоспоживання приладами (0,2-0,5 кВт / год) і дуже продуктивними, здатними скоротити час сушіння штукатурки на кілька днів. Вологопоглиначі нормалізують вологість в приміщенні, не змінюючи при цьому внутрішній температурний режим. Всю витягнуту з простору рідину збирають в спеціальному вбудованому баку або виводять через дренаж безпосередньо в каналізацію.

*** До речі, крім промислових вологопоглиначів, на ринку представлені осушувачі для будинку і агрегати для басейнів .


3 причини вибрати для сушіння штукатурки осушувач повітря


Крім того, що вологопоглиначі є економічними і ефективними, використання даної кліматичної техніки має ще кілька незаперечних плюсів:

Автоматизація процесів. Прилади оснащені гігрометром, що дозволяє їм самостійно визначати рівень вологості в приміщенні і підтримувати показники в межах заданого відсотка. Плюс до всього сучасні агрегати мають ряд «розумних» опцій, які також автоматизовані і не потребують участі людини.

Рівномірне осушення. Вологопоглиначі підтримують необхідний рівень вологості по всьому периметру приміщення. Головне в даному випадку правильно підібрати потужність і продуктивність моделі.

Збереження матеріалів. При роботі пристрій не підвищує температуру в кімнаті, а значить сушка штукатурки буде відбуватися природним шляхом, без псування і втрати якості.

Плюс до всього, використовувати осушувач повітря можна не тільки при веденні будівельних робіт, але також після закінчення ремонту - для постійного контролю за вологістю в приміщенні.

Робимо висновок: найпростіший, швидкий, фінансово вигідний і дієвий спосіб прискорити сушку, а також зберегти якісні характеристики штукатурки - використовувати промисловий осушувач повітря.

А допомогти вибрати правильну модель вологопоглинача, відповідно до запитів і бюджету - допоможемо ми, співробітники інтернет-магазину «Maxton ». Телефонуйте: (098) 19-99-200.Вологість повітря в кімнаті - квартирі або будинку

Що робити коли надмірна вологість в кімнаті

Великий вибір побутових і промислових осушувачів повітря

Рейтинг побутових осушувачів повітря в магазині Maxton - Осушувач повітря Maxton MX-20LОсушувач Повітря Maxton MX-12s Wi-FiОсушувач повітря Electrolux EDH-25L

Способи позбутися зайвої вологості в приміщенні. Статті, Відео Порівняння, Досліди.

Краще рішення - це осушувач повітря. Відгуки. Відео огляди тут - Осушувачі повітря для підвалуОсушувачі повітря для басейнуОсушувачі повітря для офісу

Як прибрати вологість і грибок в будинку

02.11.2020

Рекомендовані товари

Коментарі 0