
Що являє собою осушувач повітря ? Це прилад, який знижує рівень вологості в приміщенні, тому його використовують при боротьбі з вогкістю, а також з метою контролю і нормалізації мікроклімату. Приватні квартири, будинки, дачі, офіси, магазини, спортклуби, басейни, аквапарки, виробничі цехи, морозильні камери, склади, підвали - це кліматичне обладнання здатне осушити повітряне середовище в приміщеннях будь-якого призначення (головне - правильно підібрати модель).
Серед користувачів поширена думка, що прилад необхідний тільки в осінньо-зимовий період, коли за вікном часто мрячить дощ або падає сніг. А навесні і влітку в осушувачі абсолютно немає необхідності. Чи мають вони рацію? Ні. І в статті нижче ми підтвердимо помилковість судження, а також доведемо, що дана кліматична техніка актуальна цілий рік.
*** У приватному будинку або квартирі самими «сирими» кімнатами є: кухня, ванна, комора.
Як вологість в приміщенні пов'язана з сезоном року?
Спочатку давайте розберемося, що таке абсолютна вологість повітря. Це обсяг вологи, що міститься в одному кубометрі повітряного потоку. Її одиницею виміру є г / м3. Залежить абсолютна вологість від атмосферного тиску, а також температури повітря. Як саме? При збільшенні температури підвищується і кількість вологи, при падінні - знижується. Є спеціальна формула для обчислення рівня вологості, але ми не будемо занурюватися в подробиці, а подивимося на вже готові прорахунки.
Дивіться в таблиці, як змінюється відсоток вологості при зміні температури, особливо навесні і влітку:
Як видно з таблиці, вологість повітря всередині приміщення вище при позитивних температурах, ніж при негативних. Тому навесні і влітку використовувати осушувач ще більш актуально, ніж навіть в осінньо-зимовий період.
*** До відома: оптимальним рівнем вологості для житлових кімнат вважаються показники в діапазоні 40-55%.
Які проблеми вирішує осушувач повітря навесні і влітку?
Ми довели, що протягом весняно-літнього періоду варто використовувати осушувач повітря, а тепер розглянемо проблеми, яких він допомагає уникнути.
Отже, дане кліматичне обладнання, прибираючи зайву вологу в повітрі, позбавляє від цілого ряду неприємних і небезпечних проблем:
Виникнення грибка, цвілі і неприємного запаху. При нормальному рівні вологості на стінах і інших поверхнях не розводяться всілякі отруйні утворення, речі і обстановка не псуються від їх впливу, а також не просочуються затхлим «ароматом» вогкості.
Деформація і руйнування меблювання / декору. Вологе повітря сприяє гниттю дерев'яних виробів, іржавінню металевих елементів і в цілому втрати форми різних предметів обстановки.
Некоректна робота і вихід з ладу техніки. Підвищений рівень вологості негативно впливає на побутове обладнання: воно може почати неправильно функціонувати, частіше вимагати ремонту і прийти в непридатність набагато раніше встановленого терміну експлуатації.
Погіршення самопочуття людей. Регулярне перебування в сирих кімнатах викликає головний біль, утруднює дихання, погіршується загальне самопочуття, що в свою чергу призводить до зниження імунітету і ослаблення організму.
Підвищення частоти виникнення захворювань. Люди в будинках з підвищеною вологістю частіше страждають від хвороб, що передаються повітряно-крапельним шляхом, а все тому, що вогкість створює ідеальні умови для розвитку різний вірусів, бактерій і мікробів.
Кожна з перерахованих вище проблем не є дрібницею, тому не варто ігнорувати підвищену вологість повітря, а при перших же її проявах - починати комплексну боротьбу.
Переконалися, що влітку і навесні осушувач повітря варто використовувати? Тепер залишилася справа за малим - вибрати правильний агрегат. У цьому допоможемо вам ми, фахівці інтернет-магазину «Maxton» . Всі консультації безкоштовні. Телефонуйте: (098) 19-99-200.
Методи від грибка, цвілі і вогкості в будинку
Яка вологість повинна бути в кімнаті
Великий вибір побутових і промислових осушувачів повітря
Осушення приміщення. Запобігання появи цвілі і грибка?
Позбутися плачучих стін та грибка
02.12.2020