Підвищена вологість у будинку – знаходимо причини та вступаємо у боротьбу

У вашому будинку підвищений рівень вологості і боротьба з вогкістю здається нескінченною? Ми знаємо, як допомогти вам нормалізувати мікроклімат в приміщеннях, зробивши атмосферу максимально здоровою і приємною. Але, щоб ефективно захистити свою квартиру або будинок від підвищеної вологості, слід підходити до цієї боротьби всебічно.

У даній статті, ми спочатку розберемося, чому вогкість небезпечна, від чого вона виникає і як усунути джерела, а вже потім - яка техніка і які дії допомагають утримувати показники в межах норми. Детально розпишемо кожен етап, вказуючи на головні помилки і даючи поради як їх уникнути. Читайте далі!

Чи варто вести боротьбу з підвищеною вологістю?


Давайте відразу визначимося, чому ігнорувати вогкість в приміщеннях вкрай небажано. Підвищена вологість в будинку або квартирі негативно впливає абсолютно на все. Вона сприяє:

гниттю дерев'яних виробів;

іржавінню металевих конструкцій;

псуванню оздоблення стін, стелі та підлоги;

виходу з ладу побутової техніки;

деформації предметів обстановки;

появі грибка, цвілі і неприємного запаху;

почастішання захворювань, що передаються повітряно-крапельним шляхом;

погіршення фізичного і психічного стану людей.

Тобто підвищена вологість в приміщеннях - це однозначно погано з якого боку не подивитися і тому вести боротьбу з вогкістю не просто треба, а необхідно в обов'язковому порядку.

*** До речі, для гарного самопочуття людей і складових обстановки - в приміщеннях повинна регулярно утримуватися вологість в межах 40-60% (відхилення в більшу або меншу сторону тягне за собою цілий ряд негативних наслідків).


Чому в будинку може бути підвищена вологість?


Перш за все давайте розберемося з самим поняттям. Вологість повітря - це величина, яка показує скільки водяної пари міститься в атмосфері. Отже, рівень вологості безпосередньо залежить від обсягу рідини, що конденсується.

Незалежно від того, чи проживаєте ви в квартирі багатоповерхівки або приватному котеджі, підвищена вологість може оселитися в будь-якому житлі. Але справедливо буде зазначити, що будинки частіше схильні до розвитку вогкості, так як для неї в таких будівлях більше можливостей «зародитися і розвинутися». Тому давайте зупинимося на розгляді джерел підвищеної вологості саме в приватних будиночках.

5 головних причин, чому в будинку підвищена вологість:

Вентиляція - погана, забита або спочатку неправильно сконструйована. Вентиляційна система забирає з приміщення несвіжі, наповнені вологою потоки, виводить їх назовні і заводить чисте сухе повітря. Тобто забезпечує повітрообмін. Якщо вентиляція забита сміттям або зроблена неграмотно - обмін потоками буде відбуватися не в повній мірі і значить частина вологи буде залишатися всередині будинку. Без хорошої вентиляції навіть не варто починати боротьбу з підвищеною вологістю.

Опалення - в недостатньо опалювальних кімнатах рано чи пізно вологість вийде за рекомендовані межі. У теплі періоди року така проблема практично ніколи не виникає, а от взимку і в міжсезоння присутня практично постійно. Тому радимо стежити за температурою в будинку і при необхідності протоплювати його або включати додатково опалювальні прилади .

Водовідвід - «слабке місце» багатьох приватних будівель. Якщо зливна каналізація побудована «з розумом», зовнішня частина будівлі надійно захищена від талої та дощової води, а внутрішня - від підвищеної вологості. Ця конструкція досить складна і вимагає певних знань, тому радимо довірити її планування і зведення досвідченим професіоналам.

Гідроізоляція фундаменту - обов'язковий пункт у списку заходів по захисту будинку від вологості. Адже при відсутності або неякісної гідроізоляції фундаменту, крізь бетон волога проникає в підвал, піднімається по стінах і в кінці кінців потрапляє в житлові кімнати. А при близькості грунтових вод ситуація загострюється і стає дуже плачевною.

Дефекти - тріщини і подібні діри в фундаменті, стінах, покрівлі будинку приводять до підвищення рівня вологості. Крім цього, протікання в трубах також сприяють розведенню вогкості.

Ми описали глобальні джерела вогкості, але є ще цілий ряд нюансів, що підвищують вологість: кількість людей в кімнаті; число і вид кімнатних рослин; наявність відкритих резервуарів з водою; частота і обсяг готування / прання і т.д.

*** Зверніть увагу, після ремонтних робіт в будинку може якийсь час бути сиро, але недовго. Якщо вологість не падає тривалий час, значить швидше за все недобросовісні будівельники погано просушили приміщення після шпаклівки стін або виконання інших заходів по обробці.


5 способів боротьби з підвищеною вологістю


Список заходів безпосередньо залежить від існуючих проблем. Тобто при поганій гідроізоляції фундаменту потрібно переробити її або доповнити, при наявності щілин - закрити їх, протікання в покрівлі - усунути, місця уражені пліснявою / грибком - обробити спеціальними розчинами і т.д. Але є ще ряд дій, які допомагають впоратися з підвищеною вологістю:

Робити регулярне провітрювання - відкривайте вікна хоча б на 5-10 хвилин щодня (навіть коли за вікном мінусова температура). Не забувайте також в денний час, особливо в сонячні дні, розсовувати штори і піднімати жалюзі, щоб дозволити сонячним променям прогрівати і осушувати приміщення природним шляхом.

Включати витяжку - кожен раз при готуванні страв на плиті. Крім цього, радимо розміщувати техніку, для роботи якої використовується вода, ближче до витяжного шафі (електрочайник, мультиварку, хлібопічку і подібну).

Віддавати перевагу натуральності - якщо ви тільки збираєтесь робити ремонт, рекомендуємо для обробки вибирати природну сировину. Якщо ремонтні роботи вже завершені - в подальшому постарайтеся поступово замінити синтетичні матеріали на природні, тому що вони здатні поглинати і віддавати вологу.

Додати в інтер'єр «живих» вологопоглиначів - існує величезна кількість кімнатних рослин, які «забирають» з атмосфери вологу (Лимон, Лавр, Мірт, Кавове дерево і ін.). Даний спосіб не тільки допомагає боротися з підвищеною вологістю, але також служить природною прикрасою будь-якого інтер'єру.

Використовувати осушувач повітря - це обладнання, яке самостійно контролює рівень вологості в приміщенні і, при виході за встановлену межу, знижує показник. Працює техніка в автоматичному режимі, споживає мінімум електроенергії, показує високий ККД і абсолютно нешкідлива для здоров'я людей. Деякі моделі навіть трохи підвищують загальну температуру в кімнаті завдяки виведенню злегка підігрітих повітряних мас.


З якими завданнями справляється осушувач повітря? Підтримка правильного рівня вологості в приміщеннях; осушення повітря при ведення ремонтних робіт; прискорення сушки білизни всередині будинку.

Щоб боротьба з підвищеною вологістю в будинку / квартирі увінчалася успіхом - важливо усунути всі «слабкі» місця житла, а далі довірити контроль за мікрокліматом побутовому осушувачу повітря .

А вибрати правильний вологопоглинач з урахуванням виділеного бюджету і поставлених завдань - допоможемо ми, менеджери інтернет-магазину «Maxton» . Телефонуйте: (098) 19-99-200.Як прибрати вогкість в будинку

Вологопоглинач для вікон, кімнати, кухні

Гарантуємо 100% якості на кожен осушувач повітря

Рейтинг побутових осушувачів повітря в магазині Maxton - Осушувач повітря Ballu BDA-25LОсушувач повітря Ballu BDA-25LОсушувач повітря Ballu BDU-10L

Осушення приміщення. Запобігання появи цвілі і грибка?

Краще рішення - це осушувач повітря. Відгуки. Відео огляди тут - Осушувачі повітря для офісуОсушувачі повітря для офісуОсушувачі повітря для кафе і ресторанів

24.11.2020

Рекомендовані товари

Коментарі 0