Вологість в приміщенні: огляд головних причин

Для житлових, комерційних, виробничих, громадських і приміщень будь-яких інших призначень - вологість має величезне значення. Саме від відсотка вмісту водяної пари в повітрі безпосередньо залежить, чи буде мікроклімат в кімнаті правильним чи ні. Якщо стіни місцями усіяні чорними точками, прохолодні поверхні покриті краплями конденсату і навколо витає неприємний "аромат" - тут рівень вологості 100% виходить за встановлені норми і потрібно терміново шукати причини вогкості.

Які показники вважаються нормальними для квартири / будинку? У житлових кімнатах оптимальним є відсоток в межах 45-60%. Саме при такій вологості повітря людина відчуває себе комфортно, а для грибкових і цвілевих утворень, навпаки, таке середовище несприятливе для появи і розмноження. Відхилення від рекомендованих меж, як у велику, так і меншу сторону - неодмінно стає причиною створення в приміщенні нездорової і навіть шкідливою атмосфери. Тому бажано строго утримувати вологість в даних рамках.

Як визначити рівень вологості? Існує безліч способів визначення ступеня вогкості в домашніх умовах, але найпростіший і при цьому максимально точний - використовувати гігрометр. Цей прилад, звичайно, не покаже причини підвищеної вологості, але точний відсоток визначить неодмінно. А про джерела вогкості докладно розповість стаття нижче - читайте!

Причини підвищеної вологості на виробництві


Від обсягу вмісту вологи в повітряному середовищі на виробництві залежить: самопочуття працюючих на підприємстві людей; збереження, зовнішній вигляд і термін придатності продукції, що виробляється / сировини; коректність роботи промислового обладнання; цілісність інтер'єру і всієї будівлі.

У сирих приміщеннях псується все, від товару до верстатів - а значить незапланованих витрат на заміну зіпсованої партії, ремонт або придбання нового обладнання не уникнути. Простіше і, безумовно, набагато вигідніше у фінансовому плані усунути причини виникнення вогкості і запобігти її подальшу появу.

Чому підвищується вологість на виробництві:

неграмотно зроблена або погано працює вентиляційна система;

використання великого обсягу води на одному або декількох виробничих етапах;

розміщення підприємства в підвальних або напівпідвальних приміщеннях.

Яких підприємств стосується? З проблемою високої вологості можуть зіткнутися абсолютно будь-які компанії, незалежно від виду діяльності. Наприклад, виробники: фармацевтичної продукції, виробів зі шкіри, продуктів харчування, напівфабрикатів, глиняного посуду і т.д. Чим би не займалася компанія, вогкість категорично не повинна супроводжувати жоден виробничий процес.


Ознаки підвищеної вологості в будинку / квартирі


У спальні, дитячій, ванній, кухні та інших житлових кімнатах причин підвищення вологості може бути величезна кількість, тому що зміна показників відбувається через: кількість страв, що випікаються, обсягу білизни, яка сохне, тривалості водних процедур, частоти проведення вологого прибирання, числа людей в приміщенні і т.д.

Як можна дізнатися без приладу, що в будинку сиро? Є кілька ознак, які точно говорять про те, що вміст вологи в повітрі перевищує норму:

заплакані вікна і конденсат на прохолодних поверхнях;

грибок і цвіль в кутах і на стінах;

сирі рушники у ванній і речі в шафах;

неприємний запах вогкості, що утруднює дихання.

Побачили хоча б один з перерахованих вище ознак - приступайте до пошуку причини підвищення вологості і оптимального способу усунення.

Висока вологість в квартирі або будинку: огляд основних причин


До появи в кімнатах вогкості призводить:

Погана вентиляція. Запам'ятайте, одного провітрювання за допомогою відкривання вікон далеко недостатньо для забезпечення гарного повітрообміну. Обов'язково повинна бути правильно побудована вентиляційна система.

Недостатнє опалення. У погано прогріваючих кімнатах незмінно воявляється вогкість, тому важливо в холодні періоди року якісно опалювати приміщення.

Неправильне утеплення - мається на увазі, що при покупці матеріалу для утеплення житла, вибрано сировину недостатньої товщини. При використанні занадто тонкого або неякісного утеплювача стіни все одно будуть промерзати і, відповідно, сиріти.

Зовнішні та внутрішні джерела. Сирість може пробиратися в квартиру або будинок з підвалу, через дах, крізь тріщини в стінах і міжпанельні шви. Несправна сантехніка і «капаючі» ринви також підвищують відсоток вологості.

Крім того, причиною високого рівня вологості може виступати відкритий акваріум, достаток люблячих вологу рослин і часта сушка білизни всередині будинку.

У будь-якому випадку ігнорувати проблему не можна, так як це призводить до погіршення самопочуття мешканців, почастішання виникнення захворювань, що передаються повітряно-крапельним шляхом, псування предметів обстановки і самого інтер'єру.


5 дієвих способів знизити вологість


Є різні варіанти, як знизити відсоток вмісту вологи в атмосфері, але ми розберемо найбільш прості та ефективні. Отже, щоб запобігти розвитку вогкості:

Провітрюйте кімнати - це слід робити незалежно від погоди за вікном мінімум 10-15 хвилин щодня і бажано 2-3 рази. Адже таким чином повітряні потоки відносять з кімнати вологу і неприємні запахи, а на зміну їм приходить свіже сухе повітря.

Включайте опалювальні прилади. Якщо централізоване опалення не справляється в повній мірі з прогріванням приміщень або ще не запущено, самостійно робіть обігрів за допомогою електричних обігрівачів.

Використовуйте сонце - обов'язково відкривайте на вікнах штори і жалюзі, щоб дозволити сонячним променям прогрівати і осушувати кімнату протягом всього дня.

Не сушіть білизну в будинку. Якщо у вас немає можливості сушити речі на балконі або вулиці, радимо придбати пральну машину з сушкою. Коштує вона дорожче аналогічної без цієї функції, але в результаті допоможе уникнути безлічі проблем.

Встановіть осушувач повітря - це інноваційне кліматичне обладнання, яке спеціально створено для зниження рівня вологості. Вам достатньо купити прилад, виставити налаштування і запустіть. Далі агрегат контролює мікроклімат самостійно.

До речі, що стосується останнього пункту - осушувачі можна підібрати абсолютно для будь-якого приміщення (офісу, будинку, ресторану, спортзалу, басейну, виробничого цеху, складу, бібліотеки, пральні, сауни, складу і т.д.). Головне - правильно визначитися з моделлю.

Знайшли причини підвищеної вологості повітря, усунули, а далі вирішили довірити контроль за показниками осушувачу? Звертайтеся до нас, в інтернет-магазин «Maxton» . Ми відповімо на всі ваші запитання і допоможемо купити правильну модель. Телефонуйте: (098) 19-99-200.Оздоблення стін від грибка і запобігання новому утворенню

Яка нормальна вологість в кімнаті

Гарантуємо 100% якості на кожен осушувач повітря

Рейтинг побутових осушувачів повітря в магазині Maxton - Осушувач повітря Zanussi ZDH-40LОсушувач повітря Midea MDDG-30DEN1Промисловий осушувач повітря Maxton MX-60L

Способи позбутися зайвої вологості в приміщенні. Статті, Відео Порівняння, Досліди.

28.10.2020

Рекомендовані товари

Коментарі 0