Затопило квартиру: усуваємо проблему без наслідків

Чи знаєте Ви, що одними з перших використовувати осушувачі повітря почали ті, хто пережив потоп в своїй квартирі? 

На жаль, ніхто з нас не застрахований від таких пригод. Тим більше, що ми не можемо контролювати сусідів. Тому важливо знати, як виправити стан справ, якщо все таки зі стелі капає вода або потік бойлер. Але сусіди або бойлер - не єдина загроза. У більшості багатоповерхових будинків труби мінялися ще 30-40 років тому. Не факт, що вони прослужать ще стільки ж.

Найчастіше процес затоплення відбувається у ванній кімнаті або на кухні. Хоча бувають випадки, коли страждають не тільки ці приміщення, а й вся квартира або офіс. У цій статті ми розповімо, як впоратися з проблемою затоплення, як вивести грибок і плісняву.

Неприємні наслідки затоплення

Які проблеми підстерігають тих, кому довелося усувати затоплення своєї квартири? Ось основні з них:

  • із-за високої вологості псуються стіни і меблі;
  • приходить в непридатність внутрішнє оздоблення приміщення;
  • підлогове покриття руйнується;
  • може стати непридатною електропроводка;
  • на стінах з'являється сирість, а як наслідок - грибок і неприємний запах в квартирі.

 

Після потопу потрібно не просто прибрати калюжу, а подбати про осушення всіх поверхонь. Без вашої участі звичайне приміщення буде висихати близько місяця. А якщо неприємність сталася в холодну пору, то ще більше. Через погану вентиляцію цей процес швидким не буде.

Як же бути?

Знеструмте квартиру.

Насухо протріть всі поверхні. Воду потрібно прибрати зі стін, підлоги, меблів, столів, шаф та інших предметів. 

Ідеально осушити приміщення будь-яких масштабів допоможе осушувач повітря. Він може бути декількох видів: для невеликих кімнат і для величезних виробничих цехів.

Давайте більш детально розглянемо, як можна осушити будинок за допомогою цього пристрою. 

Кілька порад про використання осушувачів повітря при потопі

Перш ніж вибрати осушувач, оцініть площу споруди. Модель повинна бути такою, щоб повітрообмін в кілька разів перевищував габарити приміщення. Цей параметр прописаний у всіх технічних характеристиках приладу. Він ще може бути вказаний як витрата повітря. Важливо пам'ятати, що осушувати потрібно окремо кожну кімнату. Наприклад, у вас затопило ванну. Поставте осушувач в центрі і закрийте двері, поки йде процес. Температура в кімнаті повинна бути вище 15 градусів, але краще, щоб було не менше 30 градусів. Це дозволить в кілька разів збільшити ефективність приладу. 

 

Якщо ж температура нижче цифри +15, наприклад, в складських приміщеннях, вам варто скористатися осушувачами повітря адсорбційного типу. 

Коли працює прилад, осушується не тільки повітря, а й всі поверхні. Пристрій може вбирати велику кількість вологи на протязі довгого часу, він збирає конденсат в спеціальній ємності. Якщо вологопоглинач розрахований на 30 літрів на добу, то при температурі +30 він може видалити вологу в обсязі 30 літрів. Чим більша потужність пристрою, тим швидше вода піде з приміщення.

Інструкція з використання осушувача при затопленні

Щоб ефективно впоратися із завданням, дотримуйтесь таких порад:

  1. Закрийте на час всі вікна і двері.
  2. Налаштуйте прилад. Виберіть функцію «Безперервне осушення».
  3. Поставте найбільшу швидкість вентилятора.
  4. Не забувайте міняти бак через пару тижнів після використання. У більшості моделей, коли ємність буде переповнена, прилад сам вимкнеться.

Коли перші наслідки ліквідовані, поставте режим осушувача на 60 градусів. Це ідеальний варіант для комфорту і легкого виведення грибка. Який осушувач краще купити для боротьби з плиснявою і грибком

Відеоогляди на все осушувачі повітря, порівняння моделей

Рейтинг побутових осушувачів повітря в магазині Maxton - Осушувач повітря Zanussi ZDH-25LОсушувач повітря Midea MDDF-20DEN7Осушувач повітря Celsius OL-20

Способи позбутися зайвої вологості в приміщенні. Статті, Відео Порівняння, Досліди.

Краще рішення - це осушувач повітря. Відгуки. Відео огляди тут - Промислові осушувачі повітряОсушувачі повітря для льохуОсушувачі повітря для підвалу

07.08.2019

Рекомендовані товари

Коментарі 0