Підвищена вологість повітря - шкода для дорослих, дітей та вдома

Рівень вологості є одним з головних критеріїв, який визначає, чи буде людині комфортно перебувати в приміщенні чи ні. Оптимальним для його гарного фізичного / емоційного самопочуття вважаються показники в діапазоні 45-65%. Вміст вологи в повітрі понад 65-70% негативно відбивається не тільки на людському організмі, але також на меблях, елементах інтер'єру та навіть несучих конструкціях будинку.

Саме питання, як підвищена вологість повітря в приміщенні впливає на дорослих, дітей і обстановку в будинку, і присвячена стаття. Всі подробиці - нижче. Читайте!

Які наслідки від підвищеної в приміщенні вологості?

Помітили на стінах маленькі чорні цяточки або невеликі патьоки - прийшов час вживати термінових заходів. Адже, на думку експертів, шкідливі організми розмножуються після появи на протязі першої доби. Тому дане питання не терпить зволікань.

До чого незмінно призводить підвищена вологість в приміщенні? До появи і швидкого поширення в будинку:

Цвілевих утворень - призводить до сильного загострення у перебуваючих в приміщенні людей алергічних захворювань і всіляких респіраторних. Крім того, вогкість погіршує самопочуття як маленьких діток, так і дорослих.

Бактерій, які блискавично покривають підлогу, стіни, стелю будинку. І повністю перемогти таку «армію» не здатні навіть сучасні антибактеріальні засоби.

Плюс до перелічених вище проблем в приміщеннях з підвищеною вологістю з'являється вогкість. Вона в свою чергу призводить до загострення алергічних реакцій, ГРВІ та різних сезонних захворювань. У сирому будинку складаються ідеальні умови для «життя» захворювань інфекційних типів. І найнеприємніше те, що від підвищеної вологості страждає перш за все дитячий, ще не зміцнілий, організм.


Як впливає підвищена вологість на дітей?

Нагадаємо: норма вологості в будинку для комфортного самопочуття дітей будь-якого віку (від немовлят до школярів) - від 40 до 60%. Цих показників вкрай важливо дотримуватися, адже занадто великий вміст вологи в повітрі незмінно призводить до ряду поганих наслідків.

Які саме проблеми зі здоров'ям виникають у дітей, що живуть в будинку з підвищеною вологістю:

головний біль і навіть мігрень;

захворювання дихальних шляхів;

погіршення загального самопочуття;

регулярна слабкість і нездужання;

розлади роботи шлунково-кишкового тракту;

кровотеча з носу.

У приміщеннях з підвищеною вологістю також спостерігається зниження температури повітря, що вкрай небажано в холодні сезони і періоди міжсезоння. Адже саме в цей час малюки найчастіше переохолоджуються і «підхоплюють» застуду.

Для кого ще небезпечна підвищена вологість повітря?

Крім маленьких діток і підлітків в «зону ризику» потрапляють люди похилого віку, а також ті, хто страждає від алергії, захворювань серцево-судинної системи, гіпертонії і атеросклерозу. Підвищена вологість сприяє загостренню цих недуг і навіть появи нових. Якщо не боротися з вогкістю, хвороби, після проходження курсу лікування, будуть з часом повертатися.

Більш того, згідно зі спостереженнями лікарів, тривале перебування в приміщенні з підвищеною вологістю призводить до того, що в органах дихання відбуваються незворотні зміни. Сирість «сприяє» появі таких серйозних захворювань як туберкульоз і астма. Постійне відчуття втоми, нездужання і слабкість - також є показниками підвищеної вологості в будинку.


Яка шкода саме від теплого вологого повітря?

Підвищений вміст вологи в повітрі особливо відчувається, коли у зовнішньому середовищі температура висока. У чому небезпека? Організм людини в жаркому середовищі намагається самостійно охолодитися і для цього він виділяє піт. Але в умовах підвищеної вологості потовиділення не охолоджує організм - він, навпаки, продовжує нагріватися. Це в свою чергу веде до втрати води і разом з тим корисних для людини мікроелементів. Таким чином підступний дует «вологість + висока температура» тягне за собою зневоднення і перегрів.

*** Зверніть увагу: в приміщеннях з підвищеною вологістю повітря займатися спортом і іншими фізичними вправами категорично не рекомендовано. Це стосується людей будь-якого віку і фізичного здоров'я.

Наслідки впливу на організм теплого вологого повітря серйозні:

виникають м'язові спазми і судоми;

падає артеріальний тиск, що може стати причиною непритомності;

підвищується температура повітря, що супроводжується втратою рідини;

з'являється дезорієнтація і млявість, відсутня ясність мислення.

У порівнянні з нормальним або прохолодним повітрям, вологе по консистенції є більш щільним і людина фізично відчуває, як воно ніби «прилипає» до шкіри, викликаючи тим самим дискомфорт і список вищевказаних наслідків.

Якої шкоди підвищена вологість повітря приносить приміщенню?

Крім того, що підвищена вологість згубно впливає на людину, вона також шкодить інтер'єру будинку. Тому що вогкість: сприяє розвитку цвілі і грибка; утворення чорних крапок на стінах і стелі; появі «зелені» на шпалерах; розвитку неприємного затхлого запаху.

Підвищена вологість також призводить до розбухання дерев'яних елементів обстановки (меблів, підлоги, декору). У підсумку вони втрачають зовнішню привабливість і швидше «виходять з ладу». Крім цього, вогкість псує музичні інструменти, техніку, картини і продукти харчування, при вживанні яких всі мікроби відразу потрапляють всередину людського організму.

Де найчастіше виникає в будинку підвищена вологість?

Найбільш «слабкими» до вогкості є такі кімнати, як: ванна, кухня, горище, підвал, комора і приміщення, де сушиться білизна або стоїть акваріум. Але найбільше з перерахованих страждає ванна і кухня. Тому що там завжди волого і тепло, що є ідеальною «базою» для розвитку шкідливих утворень.

*** Сирість також може оселитися і в інших кімнатах будинку: спальні, вітальні, передпокої та дитячій. Особливо страждають від цього власники квартир на 1-му поверсі (незалежно від того, розташована вона в хрущовці або новобудові).


Як ефективно боротися з підвищеною вологістю в будинку?

Є кілька дієвих правил, виконуючи які можна значно знизити вміст вологи в повітрі і таким чином привести показники до норми:

Регулярно, навіть в холодні періоди року, провітрювати приміщення (щодня, мінімум 10 хвилин).

Постійно стежити за станом сантехніки в будинку і при виявленні протікання - відразу усувати.

Зробити якісну вентиляцію , не забуваючи при цьому регулярно очищати її від бруду і пилу.

Встановити в приміщенні спеціальне кліматичне обладнання - побутовий осушувач повітря .

Останній пункт особливо важливий. Адже сучасний вологопоглинач не тільки швидко осушує приміщення, але також самостійно підтримує вологість в межах норми. Від власника техніки потрібно тільки включити її і виставити потрібний параметр, а після цього буде потрібно тільки періодично спустошувати бак для збору конденсату. Більш того, деякі моделі осушувачів повітря оснащені іонізатором, який вбиває бактерії і мікроби, створюючи тим самим здоровий мікроклімат в кімнаті.

З усіх питань вибору правильного осушувача повітря , який 100% допоможе позбутися від підвищеної вологості саме в вашому будинку - звертайтеся до нас, співробітників інтернет-магазину «Maxton». Телефонуйте: (098) 19-99-200.

21.08.2020

Рекомендовані товари

Коментарі 0