Види осушувачів повітря: порівняння продуктивності

Зрозуміти переваги і принципи роботи осушувачів повітря допоможе тільки порівняльна характеристика. Сучасний ринок пропонує три види агрегатів: компресорний, бескомпресорний і таблетками. Всі вони виконують ідентичні функції - ліквідують надлишкову вологість і створюють комфортний мікроклімат в приміщенні.

 

Домашні осушувачі (наприклад, Trotec TTK 53E ) мають невеликий розмір, відрізняються безшумною роботою і не втрачають при цьому свою продуктивність. Яку техніку з представлених варіантів краще придбати?

Далі в статті представлена порівняльна характеристика 3-х найбільш популярних видів осушувачів: компресорного (Teclime TDH-12), безкомпресорного (Celsius PD-06) і таблеткового (Ceresit Stop Aero 360). Який з них варто купити і на які особливості звернути увагу?

Огляд агрегатів

Для початку необхідно розглянути особливості представлених вологопоглиначів.

Компресорний тип

Найбільш популярний осушувач, оскільки має доступну вартість, просте управління і ефективну роботу. Найчастіше вибирають для будинку, а також для невеликих офісів. Основна робоча речовина в ньому - холодоагент.

Переваги компресорного устаткування:

 • працює з позитивним результатом в температурному діапазоні понад 12 градусів за Цельсієм;
 • функціонує без збоїв в приміщеннях з вологістю більше 60%.

Якщо рівень вологи мінімальний, а в кімнаті невисока температура, то техніка цього типу буде менш ефективною.

Принцип роботи приладу:

 • повітря проходить через спеціальний випарник;
 • охолоджується в ньому;
 • осушене повітря пропускається через конденсатор і нагрівається;
 • на виході в приміщення надходить тепле і сухе повітря.

Вся надлишкова мокрота залишається в спеціальному відсіку або виходить через дренаж в окрему ємність.

Безкомпресорний поглинач вологи

В даному осушувачі використовується інноваційна технологія, яка працює на базі елементів Пельтьє (вентиляційної установки і термоелектричного перетворювача). Під час роботи техніки, волога трансформується в конденсат, після чого потрапляє в спеціальний бак. Це все відбувається через різницю температур.

Таблетковий тип осушувача

Агрегат марки Ceresit Stop Aero 360 заснований на новій системі поглинання вологи: поглинача вологи і змінних абсорбуючих таблеток.

Принцип роботи таблеткового агрегату:

 • кристали таблетки за короткий час вбирають зайву вологу;
 • волога перетворюється в сольовий розчин.

Ці вологопоглиначі в основному вибирають для невеликих кімнат площею до 20 квадратних метрів. Додаткова перевага агрегату в тому, що він не тільки перетворює вологу, але також очищає повітря від грибка і пилових кліщів.

Порівняльна характеристика 3-х видів вологопоглиначів (практична частина)

В експерименті брали участь 3 типи осушувачів повітря: Teclime TDH-12 (компресорний) з продуктивністю до 12 л/добу, Celsius PD-06 (безкомпресорний) - до 0,6 л/добу і таблетований Ceresit Stop Aero 360 (виробник відзначає, що перші краплі рідини потрапляють в ємність протягом 12 годин).

Представлені пристрої в ході експерименту були залишені в одній кімнаті на 12 годин, після чого перевірка контейнерів показала наступне:

 • Компресорний тип. Контейнер для рідини повністю заповнений і прилад зупинив свою роботу.
 • Безкомпресорний агрегат. Контейнер був заповнений не більше, ніж на 50 мл.
 • Таблетований осушувач. Ємність залишилася абсолютно сухою.

Результати дослідження показали, що компресорний вологопоглинач зібрав найбільше рідини. Якщо буде потрібно поглинання вологи протягом доби, то для його безперебійної роботи потрібно зробити відвід для рідини в окреме місце через спеціальний дренаж.

Повторний експеримент 2-х видів приладів показав, що таблетками агрегат зібрав мінімум вологи (до 20 мл), а в контейнері безкомпресорного Celsius PD-06 додалося близько 150 мл рідини.

Останнє випробування проводилося протягом 24 годин. За підсумками дослідження було виявлено, що таблетований вологопоглинач здатний заповнити повністю контейнер для вологи орієнтовно за місяць, а безкомпресорний пристрій за 2 дні збирає близько 350 мл води.

З експерименту випливає, що рекордсменом за швидкістю збору вологи став компресорний вид обладнання. На другому місці - безкомпресорний тип, а на третьому - таблетований прилад.

 

Який вид вологопоглинача краще купити - вирішувати тільки вам. Орієнтуйтеся на підсумках практичного дослідження і характеристиках обладнання.

Якщо залишилися питання або потрібна додаткова консультація фахівців - телефонуйте: 067 455 05 73.Як прибрати вогкість в будинку

Вологопоглинач для вікон, кімнати, кухні

Гарантуємо 100% якості на кожен осушувач повітря

Рейтинг побутових осушувачів повітря в магазині Maxton - Осушувач повітря Ballu BDA-25LОсушувач повітря Ballu BDA-25LОсушувач повітря Ballu BDU-10L

Осушення приміщення. Запобігання появи цвілі і грибка?

Краще рішення - це осушувач повітря. Відгуки. Відео огляди тут - Осушувачі повітря для офісуОсушувачі повітря для офісуОсушувачі повітря для кафе і ресторанів

07.03.2019

Рекомендовані товари

Коментарі 0