Як прибрати вогкість в підвалі своїми силами?

Сирість завелася в підвалі приватного будинку або гаража - одвічна, яка часто зустрічається, проблема, впоратися з якою досить складно, але цілком реально і відкладати в «довгий ящик» питання не рекомендовано. Чому не можна ігнорувати підвищеного ступеня вологості в льохах? Тому що, вогкість руйнує все, чого торкається: закупорку, інвентар, саму обстановку підвалу і навіть здоров'я людей, які регулярно перебувають в приміщенні. Плюс до всього - з'являється важкий запах вогкості, глибоко просочує все що зберігаються всередині предмети.

Що ж робити, якщо в підвалі гаража або приватного будинку з'явилася сирість? Найефективніший, простий і зручний спосіб - встановити осушувач повітря . Ця інноваційна кліматична техніка сама визначає ступінь вологості в приміщенні і сама ж піднімає показники до потрібного рівня. При цьому участь людини практично не потрібно - тільки періодично потрібно спустошувати бак з конденсатом (а якщо підключити дренажний шланг - і цього робити не доведеться). Управляється і налаштовується прилад просто, навіть без вивчення керівництва користувача.

Але, перш ніж купувати осушувач, необхідно зрозуміти, чому в підвалі з'явилася сирість, звідки вона «тягнеться», а потім усунути проблемні ділянки. Питанню, як встановити джерела підвищеної вологості і як впоратися з цією проблемою самотужки - і присвячена стаття. Читайте докладніше далі!

Чому вогкість в підвалі гаража / будинку потрібно терміново усувати?

Стіни в підвалі покриті конденсатом і навколо «панує» затхлий запах? Значить в приміщенні рівень вологості виходить далеко за межі норми. Щоб наслідки порушення мікроклімату не стали незворотними, потрібно терміново прибирати проблему і доводити показники до рекомендованих.


Адже сирість в підвалі:

негативно впливає на температурний режим у всьому приміщенні;

руйнує полки, предмети з дерева і металу, а також всю конструкцію;

створює ідеальні умови для поширення шкідливої цвілі і грибка.

Який результат? Стінова обробка обсипається, на металевих виробах з'являється корозія, різні предмети і речі, що зберігаються всередині, гниють.

Звідки береться вогкість в підвалі будинку або гаража?

Якщо в приміщенні підвищена вологість, обов'язково є цьому причина. З нізвідки така проблема не виникає. Давайте розглянемо найпоширеніші джерела появи в підвалі вогкості.

1. Високий рівень підземних вод

Підвал є спорудою, яка спочатку розміщується нижче лінії землі. І якщо рівень грунтових вод на даній ділянці високий, то під час рясних дощів або танення снігу в приміщення буде незмінно просочуватися вода. В результаті льох стане похмурим місцем, де вічно сиро і погано пахне.

2. Порушення цілісності фундаменту

Якщо на фундаменті є тріщини, навіть незначні, через них повільно, але регулярно буде проникати волога. Надалі, за умови ігнорування проблеми, починають руйнуватися стіни, що в свою чергу може привести до обвалення всієї конструкції.

3. Погана або повна відсутність вентиляції

Засмічена, неправильно зроблена або взагалі відсутня система вентиляції - обов'язково викликає підвищену вологість повітря в будівлі. Тому що саме завдяки гарному повітрообміну зайва волога виводиться назовні і, отже, не скупчується всередині підвалу.

Як з'ясувати причину вогкості в підвалі? Уважно вивчити конструкцію зсередини і зовні. Конденсат на стінах свідчить про погано зроблену гідроізоляцію, краплі води на стінах і стелі говорять про неправильну вентиляції, а калюжі на підлозі - про високий рівень грунтових вод.

Визначили джерело вогкості в підвалі - без зволікання приступайте до його усунення. Інакше про комфортному мікрокліматі в приміщенні доведеться забути.


Як прибрати вогкість в підвалі будинку або гаража?

Метод усунення вогкості в льосі залежить від того, чому вона там з'явилася. Розглянемо кожен спосіб окремо.

Зниження рівня грунтових вод

Відразу хочемо порадити - при виявленні до початку будівництва близькості грунтових вод, краще знайти інше місце для будови. Але якщо споруда вже готова і виявилося, що рівень грунтових вод високий - вирішити проблему можна, виконавши ряд заходів.

Що робити, якщо підвал знаходиться на території з підвищеним рівнем підземних вод:

відкопайте нижню частину споруди по всьому периметру;

зміцніть фундамент, а також при необхідності закрийте всі шви і тріщини;

зробіть правильну дренажну систему і гідроізоляцію (зовні і всередині);

на підлозі розстеліть «покривало» з 10-сантиметрового шару піску або гравію;

спорудити широку і міцне вимощення навколо підвалу;

по кутах погребу поставте ємності з хлористим кальцієм (потрібно приблизно 0,5-1 кг).

осушіть підвал побутовим або промисловим осушувачем.

Ще одна порада. Якщо на поверхнях розвелась цвіль і грибок, покрийте їх шаром вапна товщиною в 1 см. Ця порошкова суміш відмінно вбирає вологу і таким чином просушує повітря в приміщенні. Крім того, можна змішати вапно зі звичайною водою у відкритій тарі і залишити її на якийсь час в погребі, не закриваючи кришкою (пари, що піднімаються з цього розчину, добре борються з різними шкідливими утвореннями). Але самі під час такої дезінфекції не перебуваєте в приміщенні і після завершення осушення не забудьте провітрити підвал.

Усунення капілярної вологи

Скупчення конденсату на поверхнях сповіщає про те, що всередину будівлі з грунту «пробирається» волога. Щоб захистити підвал від капілярної вологи, виконайте ряд заходів.

1. Зробіть гідроізоляцію:

зовні:

 • спочатку зніміть старий відмосток;
 • викопайте рів шириною 50 см по периметру споруди;
 • зовнішні стіни повністю висохнути;
 • всі поверхні конструкції обробіть захисним розчином (проти грибка і цвілі);
 • додатково зміцните бетонної сумішшю / глиною / мастикою бітумною;
 • у відмостці викладіть гідроізоляційний матеріал з заходом з боків на висоту до 50 см;
 • заповніть рів грунтом.
 • При відсутності водовідведення - його також слід зробити.

зсередини:

 • видаліть стару пошкоджену обробку;
 • усуньте при необхідності всі щілини і тріщини;
 • добре просушіть приміщення всередині;
 • обробіть поверхні сучасним протигрибковим розчином;
 • на нижню частину льоху нанесіть штукатурку (приблизно на висоту 50-100 см).

Для захисту підвалу від вогкості радимо не використовувати матеріал руберойд, тому що служить цей матеріал недовго (5-7 років) і до того ж є неекологічним.

2. Забетонуйте поверхні. Захистіть підвал від вологи капілярної і, отже, вогкості шляхом оброблення стін і підлоги рідким склом або толем. Якщо в приміщенні глиняні підлоги: зніміть 5-7 см шару, вирівняйте, укладіть два пласта гідроізоляції і закрийте зверху бетонним розчином / глиною.

3. Зробіть екранування. Для більш надійного захисту підвалу від вогкості рекомендуємо закрити вертикальні поверхні плитами з геотекстилю або бетоніта. Процес досить трудомісткий і, можливо, зажадає залучення помічників.

Спорудження правильної вентиляції

Якщо в погребі немає вентиляції або вона погано справляється з забезпеченням повітрообміну - необхідно залучати додаткове оснащення.

До речі, вентиляційна система в підвалі може бути двох видів:

Природна. Для цього в стінах по всьому периметру будівлі роблять спеціальні отвори (продухи). Щоб через них добре виходили і заходили повітряні потоки, їх співвідношення до внутрішньої площі має бути приблизно 1/400.

Примусова. В цьому випадку для забезпечення повітрообміну встановлюють спеціальні пристрої, які примусово затягують і виводять повітряні маси. Примусову вентиляцію, в більшості випадках, роблять у великих за площею підвалах.

Робимо висновок: якщо продухи в стінах не прибирають вогкість на 100%, значить потрібно встановлювати витяжні короби або труби. Як це зробити правильно? Беруть 2 труби: одна - для виведення повітря назовні; друга - для «затягування» свіжих потоків з вулиці. Труби ставлять в різних кутках приміщення, на різному рівні.

*** Щоб захистити від вогкості інженерні мережі, що проходять в підвалі, радимо утеплити їх за допомогою пінопласту або мінеральної вати.


Як прибрати вогкість в підвалі будинку або гаража народними засобами?

Що ще можна зробити своїми силами, щоб знизити рівень вологості в льосі:

Винесіть на вулицю всі відсирілі предмети і речі, щоб просушити.

Нагрійте глиняні цеглини і розкладіть по підвалу (вони відмінно осушують повітря).

Покрийте місця з цвіллю розчином з оцтової або борної кислоти (дозування: 20 ml кислоти на 1 л води).

Після просушування та обробки приміщення, нанесіть на стіни столярку і побіліть їх.

Коли всі причини виникнення вогкості (зсередини і зовні) усунені, підвал просушений і оброблений - поставте всередині осушувач повітря, щоб постійно контролювати вологість.

А підібрати потрібну вам модель вологопоглинача допоможемо ми, фахівці інтернет-магазину «Maxton» . Телефонуйте: (098) 19-99-200.Грибок в квартирі - що робити

Якщо підвищена вологість у квартирі, будинку - методи вирішення

Які Осушувачі ефективні? Виберіть тут

Рейтинг побутових осушувачів повітря в магазині Maxton - Осушувач повітря Ballu BDA-70LОсушувач повітря Ballu BDV-12LОсушувач повітря Zanussi ZDH-12L

Все про осушенні приміщення. Статті, Відео Порівняння, Досліди.

16.09.2020

Рекомендовані товари

Коментарі 0