Що робити після затоплення квартири - прибираємо наслідки за 6 кроків

Затоплення квартири, неважливо з вини сусідів зверху або через протікання труби - ситуація в будь-якому випадку вкрай неприємна. І проблема ускладнюється ще й тим, що її потрібно терміново, не відкладаючи в довгий ящик, вирішувати. Чим швидше, тим менш жахливими будуть наслідки, і сім'я швидше повернеться до звичного комфорту.

Як діяти в даній ситуації, щоб даремно не витрачати ні хвилини час і не робити зайвих кроків, а також яку роль в ліквідації "аварії" грає побутовий осушувач повітря - читайте нижче!

Пам'ятка дій після затоплення квартири

Як вже було сказано вище, приступати до усунення наслідків «повені» слід негайно, тому що швидкість тут є одним з головних складових успіху. Наступний важливий нюанс - правильність і послідовність дій.

Давайте крок за кроком розберемо, що робити після затоплення квартири:

1. Знеструмити житло

Це найперше, що потрібно зробити, коли ваша квартира залита водою. Але спочатку взуйте на ноги гумові чоботи, на руки - рукавички, а вже потім підійдіть до щитка і вимкніть усі автомати. Боїтеся або сумніваєтеся, що зможете впоратися з цим завданням, тоді краще викличте електрика.

*** Навіщо потрібні саме гумові рукавички і взуття? Цей матеріал не проводить струм і, отже, вберігає людину від його удару.

2. Скласти фото- / відеозвіт

Цей етап необхідний тільки, коли винуватцем затоплення квартири є ваші сусіди, а якщо ви, йдучи з дому, просто забули закрити кран, скаржитися можна буде виключно на власну неуважність. Що потрібно зробити, якщо волога «просочилася» ззовні: максимально точно і в подробицях зафіксувати завдані житлу збитки. Наприклад, можна зробити фото і доповнити їх відео. Чим більш детальним буде звіт, тим більше шансів отримати матеріальну компенсацію від сусідів або страхової компанії.

3. Зупинити затоплення

Якщо вода продовжує бити з несправної труби або відкритого крана - перекрийте подачу води на всю квартиру. У разі, коли «дощ» падає зверху, доведеться піднятися до сусідів або, при їх відсутності, викликати аварійну / комунальну службу. До того, поки вода не перестане затоплювати квартиру, робити нічого не варто.


4. Зібрати воду

Якщо квартиру сильно затопило, на підлозі будуть калюжі або навіть ціле озеро, для «осушення» якого можна використовувати звичайні ковші і ганчірки. Якщо повінь була не дуже масштабною - швидше за все воду вберуть доріжки, килими та інші види текстильного покриття. В цьому випадку доведеться все згорнути і винести на вулицю для просушки.

*** Зверніть увагу: сушка килимів повинна проводитися не під прямими променями сонця. Бажано просто розкласти покриття на горизонтальній поверхні і залишити до повного висихання. Якщо немає можливості винести доріжки на вулицю, ви можете спорудити конструкцію з табуретів і покласти на них намоклі вироби.

5. Висушити кімнату

При затопленні не тільки намокають предмети в квартирі, але також сильно підвищується рівень вологості повітря. У такому сирому приміщенні важко дихати і просто некомфортно перебувати. Перше, що потрібно зробити - відкрити всі вікна, щоб добре провітрити кімнати і видалити таким чином частина вологи. Наступний етап - підключити опалювальні прилади (звичайно, коли користуватися електрикою буде безпечно). Але навіть якщо включити кілька обігрівачів і відкрити всі вікна в будинку, процес висихання затягнеться надовго.

Як прискорити сушку? Використовувати осушувач повітря. Це кліматичне обладнання за лічені години значно знижує вміст вологи в атмосфері, не вимагаючи при цьому участі людини і не споживаючи багато електроенергії. Від вас вимагається лише включити прилад в мережу, виставити необхідний відсоток вологості і запустити пристрій. У деяких сучасних агрегатах є навіть спеціальний режим для подібних ситуацій, коли пристрій працює в інтенсивному режимі.

Крім того, осушувач повітря ви зможете використовувати і після ліквідації затоплення, щоб на регулярній основі підтримувати в будинку приємний мікроклімат.

*** Радимо вибирати осушувачі повітря з іонізатором, так ви зможете не тільки осушувати повітря в кімнаті, але і робити його більш корисним і здоровим.

6. Захистити квартиру від грибка і цвілі

Коли рівень вологості в квартирі досягне норми і всі складові обстановки висохнуть, нанесіть на стіни спеціальний розчин, який скасовує шкідливі освіти і перешкоджає їх подальшому появи.


Потрібен осушувач повітря, щоб усунути наслідки затоплення або ви просто хочете довірити контроль мікроклімату в квартирі професійному обладнанню - зв'яжіться з нами, працівниками інтернет-магазин «Maxton» . Ми допоможемо вам вибрати правильний прилад відповідно до умов використання та бюджету. Телефонуйте: (098) 19-99-200.Який осушувач краще купити для боротьби з плиснявою і грибком

Відеоогляди на все осушувачі повітря, порівняння моделей

Рейтинг побутових осушувачів повітря в магазині Maxton - Осушувач повітря Zanussi ZDH-25LОсушувач повітря Midea MDDF-20DEN7Осушувач повітря Celsius OL-20

Способи позбутися зайвої вологості в приміщенні. Статті, Відео Порівняння, Досліди.

Краще рішення - це осушувач повітря. Відгуки. Відео огляди тут - Промислові осушувачі повітряОсушувачі повітря для льохуОсушувачі повітря для підвалу

27.08.2020

Рекомендовані товари

Коментарі 0